Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem monitorování provozu na síti

Otázka pro síťové specialisty.

Cca 1x za den dojde k zatuhnutí robotických pracovišť.
Jak monitorovat provoz na síti?
Je to ve firmě. Zapojeno je tam několik řídících jednotek/řídících počítačů a několik robotických pracovišť s kamerama. Sestava je vyzkoušená. Jinde jede bez problémů. Jednotlivé komunikační díly jak v řídících jednotkách, tak v pracovištích byly vyměněny. Stejně tak kabeláž. Všude jsme nahráli nejnovější fw.

Chtěli bychom sledovat co běhá po síti.
Nevlastníme žádný analyzátor.

Díky za nápady.

Předpokládám, že cca 1x za den znamená, že to není vždy ve stejný čas. Navíc pokud soustava jinde (předpokládám že na jiné síti) pracuje v pohodě, začal bych asi s logovanim switche nebo toho, co tam máš (nevím co :-))
Vzhledem k informacím, které jsi dal, se víc z hlavy asi vymyslet nedá.

Je to v různých časech, různě dlouho po zapnutí. Taky už jsme zařízení rozdělili do skupin ( 1 robot na jeden řídící pc ) a protože ten řídící pc má několik Ethernet portů, které fungují jako switch ( nekecám, je to průmyslový pc )pospojovali jsme všechno napřímo=bez dalšího switche novými kabely cat 6. Závada se stále projevuje. Jsou 3 pracoviště v různých halách a projevuje se to všude. ( Ale ne současně )

Jestli jsou nové CAT6 tkaničky, tak spoje snad můžu vyloucit. Může to znít jako blbá rada, ale zkus pro kontrolu ty řídicí PC prohnat testama na RAM(memtest86+) a mrknout na stav disku (crystaldiskinfo, příp. loguj jeho (popř. jejich) využití).

Ještě jedna zjišťovací - chápu to správně, že ty kompy a stroje jsou spojene napřímo = bez přístupu na net? Taky by mohl být problém ve staré / vadné přípojce...

To je nějaký uzavřený system. Já to zahlídl jen koutkem oka když to vybalovali z krabice a než to odnesli k sobě. Určitě nemá CD mechaniku mechaniku a místo disku je tam CF.
Ano. Jsou napojeny přímo. Stojí to 2m od sebe.

Mě osobnš spíš vadí, že ty pracoviště jsou 3. Každé v jiné hale. A zlobí to všude stejně. Co to má společného, když to není zapojeno do firemní sítě?

Chtěli bychom sledovat co běhá po síti.

• V jaké síti, 'behá' CO a mezi cím, v CEM, mají nejak nastavený 'TCP/IP' nebo to mate rízené près HC64 'Modbus/TCP' protokol? /*Tak se podívat na nastevní tech rídících jednotek.
* Bud nahlédnout do Error rapport logování (mate-li náky jak u Serveur, tak na strane klienta), naky zakladní .log se dá vytáhnout treba pres PowerShell, nebo admin nástroji ve vasí neznámé síti

Spanelská vesnice toto pro me, nikdy jsem se s tím(az na USB radiée, nebo HMS64) nesetkal, skoda, ja ti urcite nepomohu :-)
* Ale asi bych porovnal alespon nejaky 'LOG' ve stavu kdy byl provoz v porádku a 'LOG' u odpojení.
Navíc vas problém nemusí byt vylozene v síti.

Děkuji aspoň za zájem. Já si stejně nemyslím, že by to bylo tady v těch "počítačových " záležitostech. Na otázku, jestli není třeba v napájení nějaké rušení a jestli kontrolovali země mezi napájecím rozvaděčem a robotem, se divně kroutili a nechtěli moc mluvit.

jaký systém? doufám že ne nějaké windows home verze. taky doufám, že tam nikoho nenapadlo vyrábět domácí skupinu.
používá to nějaký přihlašovací server/doménu? (windows / linux se sambou)
několik síťovek: je tam nastavena pouze jediná brána? nebo má každé rozhraní vlastní?
typický výpis "ipconfig -all" sem jde dát? dává aspoň smysl?
výpis nastavení se dá zkopírovat do souboru: start - spustit - cmd.exe:

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

pokud jsou ty stanice postavené na tučňákovi, v tom se nevyznám.