Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 - jak vypnout "nápovědu" v průzkumníkovi po stisknutí ALT

jsem teda jako přešel na desítky. Docela to jde, jen mě teď hrozně vysírá "nápověda" po stisknutí alt v rozhraní průzkumníka..

[http://pc.poradna.net/file/view/27271-bez-nazvu-pn g]

Docela s tím bojuju, protože třeba píšu UNC cestu, potřebuju přehodit na eng klávesnici a celá cesta se mi smaže. To by mě mrdlo.. V sedmičkách to imho nedělalo. Nevíte prosím?

Jednak samotny ALT k psani UNC cesty nepotrebujes
Druhak, pro alternativni klavesy (treba zpetne lomitko) se pouziva CTRL+ALT nebo ALTGr
Tretak, ALT se pouziva s nejakou klavesou, ne k tomu, ze jej stisknes a pustis

Takze staci jen spravne pouzivat klavesnici a problemy mit nebudes.

A kdo říká, že mi jde o zpětné lomítko? Jde mi o znaky jako dolar a další. Prostě to mám takhle naučený, protože rozložení rukou na klávesnici a levou jsem lehce přehodil klávesnici a naspal dolar shift + 4 a přehodil případně zpět.

Ten povýšený tón mě zrovna od tebe JaFi docela mrzí.

Ja se nesnazim psat povysene. Zrovna u tebe bych necekal cestu s diskritikou, takze klidne muzes prehodit klavesnici na anglickou, napsat celou cestu, jak potrebujes a pak pripadne prehodit zpet.
Jestli se klavesnice prehazuje pres ShiftAlt, tak je to proste o navyku. Pokud stisknes Shift, k tomu kliknes na ALT a ten ALT pusti driv nez Shift, tak se ti nic napoveda zobrazovat nebude

Však já nepíšu cestu s diakritikou, jen jsem retard a občas se prostě ukliknu a místo shift alt zmáčknu alt shift, tedy v jiném pořadí. A pokud stiskneš alt jako první, vyskočí ti ta nápověda "rychlý přístup" a smaže se tím již napsaná cesta.

Teď testováno na sedmičkách a není pravda, že by se tak chovaly. I když napíšu v sedmičkách cestu, můžu si mačkat alt jak chci, a to napsané prostě z adresního řádku nezmizí. To bych si holt přál i v desítkách

Jediná možnost, kterou jsem našel je stisknout F11, tím se explorer roztáhne na celou obrazovku a ty zkratky po ALT se tam pak neukazuji. Schovavat ribbon (pás karet) nemá smysl, protože pak stejně ALT funguje pro menu...
Další stisk F11 to zase změní zpět.¨

Já používám QWERTY klávesnici. Tam jsou všechny klávesy na svých místech a třeba pro dolar jen stisknu pravý alt místo tvého Shift, takže AltGr+4. Podobně fungují všechny ostatní klávesy.