Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Web pro fotogalerie

Jako amatérký fotograf bych si chtěl založit webovou stránku, kde bych měl 1 stránku s informací o mé osobě a fotogalerii. Asi by bylo zbytečné použít nějaký velký systém jen kvůli fotogalerii. Můžee mi, prosím, poradit, jaký systém/službu zvolit? Děkuji.

Různé prohlížeče obrázků umí vytvořit fotogalerii v html kterou následně umístíš na své webové stránky. Například XnView. Pro své webové stránky si vyber nějaký freehosting, je jich plno. Některé z nich nabízejí tvorbu fotogalerií přímo v administraci stránek.
Hlavně nezapomeň dávat fotografie na web v nějakém rozumném rozlišení, ne to, co ti leze z foťáku:-)

Pokud ti stačí web na doméně III.řádu, tak třeba Endora - webhosting je zdarma, stránky se dají udělat ve WordPressu (šablony taky k mání), na galerie doinstalovat Responsive Lightbox. Viz třeba www.leonet.tode.cz
Pokud by to mělo být ještě jednodušší, tak třeba galerie Zonerama, tam se dají nahrát fotky i krátké povídání ke každému albu.