Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Od PC na zahradu

Tak se mi podělala stará benzínová sekačka, původem z německého šrotiště.
Léta dobře pracovala, ale stáří materiálu se projevilo.
A tak teď nevím, jestli koupit benzínovou nebo elektrickou (rozpočet kolem 5000,-).
Je to na sečení kolem baráku a na zahradě (plocha cca 12 na 15 metrů).
Tak co, počítačoví nadšenci, máte nějaký typ?

Za 5k jedine elektrickou... pokud mas v dosahu zasuvku a mas prodluzovak a nemusis se proplitat mezi hustymi keri, tak tim spis.
Rozhoduj se podle vyrobce (ber znackovou), sirky zaberu (sirsi neni vzdy lepsi - dulezite je vedet, kudy chces vsude projizdet), sily motoru, velikosti sberaciho kose... proste stejne jako u benzinu.

Díky všem za názory.
Vzal jsem toto:
Elektrická rotační sekačka AL-KO CLASSIC 46 E
Hlučnost (dB A) 96
Motor Elektrický
Nastavení výšky střihu jednotlivě, 5 poloh
Obsah koše (l) 65
Otáčky/min. 2800
Pracovní šířka (cm) 46
Pro travni plochy do max. (m2) 1000
Průměr kol (mm) p: 180, z: 180
Rozměr balení (mm) d: 815, š: 525, v: 500
Šasi - kryt těla sekačky ocel s plastovou povrchovou úpravou
Výkon (kW) 1,6
Výška střihu (cm) 2,5 - 7
Hmotnost (kg) 25.00