Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Naletěl jsem na podvod

Dobrý den,
potřeboval by jsem poradit. Přišel mi tento email (viz přiložený soubor) a bohužel jsem tam vyplnil všechny udaje. Zatím jsem přišel o svůj účet na aliexpress.com a tpyuji, že asi budou chtít se dostat i k mému bankovnímu účtu. Proto bych se chtěl zeptat, jak bych měl v takovéto situaci postupovat ?

Děkuji za případné rady a názory
S pozdravem
Jan Hajda

jak bych měl v takovéto situaci postupovat ?

viz Kurt a hlavne se poucit a priste na zadne emaily nereagovat, nikdy te nikdo nebude vyzyvat k zadani pristupovych udaju timto zpusobem obzvlast banka nikdy.

Alibaba nema dvojjzlozkovu autentifikaciu ako Ebay, ci Google?
Urcite by som nechal ucet zablokovat zo strany Aliexpresu a riesil to s nimi.
Pokial nemas na ucte ulozene karty (defaultne sa nic neuklada, ale ponuka sa to pri platbach) tak sa nic nedeje, pokial ano treba kartu zablokovat a nechat si ju vymenit v banke.
Do bankoveho uctu sa ti nedostanu, kazda banka vyzaduje ak nie pri prihlaseni, tak pri platobnych prikazoch dvojzlozkovu autentifikaciu (a mobil ti snad nehackli;o)).
Poucenie do buducnosti...ZIADNA sluzba nepozaduje update uctu mailom, PayPal napriklad vzdy oslovuje menom (co utocnik nikdy nevie), ked uz na nieco v maily kliknes pozri si na aku url ta to presmerovalo a pripadne ked maz podozrenie oslov support prislusnej sluzby.
Myslim, ze mas velku sancu, aby sa ti vratil ucet spat, Alibaba je uz mozno vacsia ako Ebay, takze maju dobre prepracovabny system podpory.