Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vyplatí se Intel i7 4790 3.6 GHz), 12 GB RAM, 128 GB SSD + 1TB HDD, DVD-RW, Radeon R9 270, Windows 8

Mám nabídku na na Intel i7 4790 3.6 GHz, 12 GB RAM, 128 GB SSD + 1TB HDD, DVD-RW, Radeon R9 270, Windows 8.1 za 20.000 Kč s roční zárukou? Je to výhodná cena nebo ani moc ne a za podobnou cenu lze postavit nový PC s podobnou konfiguraci?

U nového PC preferuji nejlepší poměr výkon/cena u MB+CPU, jelikož IT techniku moc často neměním a všechno ostatní lze později jednoduše doplnit/vyměnit, takže min. i5, ale raději i7, SSD+HDD a kvalitní zdroj. Hry mě nezajímají, ale Internet a běžné programy musí běhat jak namydlený blesk.

Ach jo, to je ta obnova kanclu? Snad už se tu ptáte dost dlouho, abyste věděl jak. Vágní popis HW konfigurace je na nic, už z pohledu podivných 12GiB OP. Pak stačí trochu snahy a v nějakém e-krámu zjistit ceny jednotlivých komponent, provést složitou početní operaci v oboru R+, či spíše N a pak od toho odečíst nejméně třetinu.
Pozn.: i7-4970 stojí 9 210,- Kč, což je stejně jako i7-6700. Pokud pominu šílenost použití i7 na kancl sestavu a ještě s naprosto zbytečnou dedikovanou GK, pak Haswell už končí. Opravdu bych rád věděl, co vy považujete za kvalitní zdroj.

Do kanclu by šel domácí PC (a6240.cs), takže tohle by byl spíše universal domů, popřípadě bych vzal něco hodně výhodného a levného do kanclu a domácí PC bych jenom doplnil o SSD a větší HDD.

Zdroj? Třeba takový, jaký mi již 13 let bez problémů slouží v kancelářském PC.

Jedna se o HP Envy 700-401ng (https://www.gigacomputer.cz/zbozi/831731-hp-envy-7 00-401ng.html) a našel jsem ještě novější a levnější HP Pavilion 550-170na (https://www.gigacomputer.cz/zbozi/917357-hp-pavili on-550-170na.html) s tím, že za rozdíl cen bych tam hravě dostal 256 GB SSD.

Popřípadě, co z jejich nabídky i5, i7, Xeonu doporučíte jako nejvýhodnější nabídku SBEYDM? Preferuji i7, ale pokud by byl hodně výhodný i5 (cena) nebo Xeon (výkon), tak klidně i ten.

Tak já s domácí značkovou sestavou moc problémů nemám - po cca 6-7 letech přestala fungovat dedikovaná grafika a po cca 8 letech základní deska. Než jsem objevil, že to má i integrovanou grafiku, tak už jsem měl od známého podobnou GK zdarma, která slouží bez problémů do teď. U základní desky jsem stejný typ nesehnal, ale podobný ano, takže Windows naběhly bez přeinstalace nebo aktivace.

Dokážeš navrhnout i7/8GB/128GB+1TB/DVD-RW/GK a W7/W8/W10 za podobnou sumu?

Mimochodem, těch 12 GB jsem moc nepochopil, když je to Dual Channel a zvládá to 1-8 GB paměti. Myslel jsem, že někdo k stávajícím 4 nebo 8 GB přidal další paměť, ale v popisu specifikace je to deklarováno i u nového PC: