Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr routeru

Dobrý den přeji

chtěl bych poprosit o porovnání (případně navrhnutí jiného) těchto routerů.

mám 2 kandidáty:
"Netis WF2681" a "TP-Link Archer C60"

poprosil bych někoho zkušenějšího než jsem já aby mi doporučil který je lepší případně navrhl jiny v cenové kategorii do 1500,-

jde mi o co největší dosah a potřebuji vysílat 2 kanály (5Ghz ac / 2,4Ghz n).

předem děkuji

dosah všech běžných wifikrámů je limitován normou. Rozdíly jsou víceméně kosmetické a závisí i na protikusu (tj. klientovi).

Výjimky samozřejmě existují, třeba gigabitový mikrotik RB951 s vyhuleným výkonem, ale to jednak neřeší úplně vše, druhak je to proti regulaci a hrozí z toho docela mastný postih.

Osobně bych z těch dvou vzal ten TPlink, ten aspoň budí slabý (byť zcela falešný) dojem, že je kvalitní. Ale jinak bych bral RB952 a začal budovat domácí síť na trochu profi bázi, ne na těchto laciných čínských sráčích.

RB962, chce 2,4 i 5GHz.

Jinak co jsem poslednich par dnu zrovna studoval, tak se mi krome TP-Linku Archer pozdaval i Asus dle parametru.

ASUS RT-AC66U

ASUS RT-AC68U

Ale jestli to zitra nedopadne dobre (flashovani stareho routeru), tak pujdu do toho Mikrotiku, vypada to za me nejlepe.

Já jsem s Asusy kdysi začínal (můj úplně první router byla legendární Wl-500b s firmwarem od Olega), viz i zdejší článek: http://pc.poradna.net/a/view/369468-dd-wrt-asus-wl -520gc-hodne-muziky-za-malo-penez Mimochodem dodnes se pamatuju, jak jsme to ladili s DarkO na režim klient. :-))

Bohužel Aušus někdy v období RT-11N zvlčil. Začali dělat šit se šitovým firmwarem plným nebezpečných bugů. Plus se mi vůbec nelíbilo to totální zdebilnění jejich UI. Ty Wl-520gc a wl-500gP byly poslední dobré mašiny (a i tak trpěly na nestabilitu kvůli lamersky provedenému napájení). V té době jsem krátce koketoval s TP-linkem, ale jejich záliba v iterování HW verzí (a opět v šitovém napájení) mě z nich velmi rychle vyléčila, stejně jako nekvalita DD-WRT pro Atheros čipsety (dnes už je to krapet lepší, ale stále ne dokonalé). Pak jsem přešel na Mikrotiky a speciální spoje řeším s UBNT. Za dost dobré považuju ještě (polo)profi systémy od Zyxelu (UAG), ale ty jsou cenově už jinde.

edit: RB952 podporuje 5GHz taky. Nemá ale gigaporty. https://www.i4wifi.cz/MikroTik-RouterBoardy/IEEE-8 02-11ac/RB952Ui-5ac2nD-hAP-ac-lite-650-MHz-5x-LAN- 2-4-GHz-5-GHz-802-11b-g-n-a-ac-L4.html