Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem makro do tabulky

Dobry den,

chcel by Vas poprosit ak by bolo mozne vytvorit mi makro lebo do makier niesom az taky zdatny. Jedna sa o uzavierkovu tabulku ktora sa robi kazdy den a chcem nasledujuci postup pokial sa to bude dat . Ked otvorim tabulku chcem urobit tlacitko s makrom ked nan kliknem otvori mi novy harok a vlozi mi cistu tabulku s harka (original) a druhe tlacitko by chcel keby mi vedelo automaticky preniest zostatok s minuleho dna do noveho zosita do kolonky poč. stav. Pripadne ak sa da tak spojit aj do jedneho makra s jednym tlacitkom.

A este jedna otazka je mozne potom vytvorit makro aby vedelo napr. zratat vsetky harky a urobit povedane mesacny sumar aj ked este niesu vsetky harky za cely mesiac.

Dakujem

akože sorry, do makier nie si zdatný, ale nie si zdatný, ani pokiaľ ide o vysvetlenie, čo vlastne chceš...

1) originál nie je čistý
2) ktorá bunka je akože zostatkový stav
3) do ktorej bunky sa má prenášať počiatočný stav
4) sumár sa má robiť z ktorých buniek?

Ako chceš, aby bolo zrozumiteľné, čo si popísal?

Tu to máš, ale musím ťa upozorniť, že filozofia sčítavania je chybná, keďže ide o nárastový systém...
Ak to súčtovanie nebudeš chcieť, tak jednoducho vyhodíš riadok "Sumarizacia" z makra "NovyHarok", máš to tam aj napísané formou poznámky.
Samotné makro Sumarizacia si ponechaj, keby si si to premyslel a chcel by si to súčtovanie modifikovať...

Odskúšavaj si to na kópii.
Ak si testovaním povytváraš nové hárky, môžeš sa vrátiť do počiatočného stavu odstránením všetkých hárkov okrem prvých troch.
Každým vytvorením nového hárka sa zároveň vytvára i celkový sumár.

Pri otváraní súboru musíš povoliť makrá