Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Schéma zapojení

Ahoj přátelé. Mám vše doma zapojené viz. obrázek.
Jde o sdílení souborů, především filmů. Zapojení podle obrázku č. 2 mi sdílení fungovalo přes program Samsung AllShare.
Takže na TV jsem tlačítkem "source" najel z TV přímo do sdílených souborů v PC a přes TV jsem si pustil film.
Jen to mělo jednu vadu, internet mi frčel 60 Mbit/s.
Po připojení viz. obrázek č. 1 mi internet běží plnou rychlostí poskytovatele 200 Mbit/s. Ale nejde mi sdílení souboru na TV.

Napadlo mě, to řešit buď přidáním externím wifi (za předpokladu, že by bylo současně zapojeno s Lan kabelem v pc. TV by bralo z wifi sdílení souborů a Lan na net v PC), nebo lepšího a rychlejšího routeru, který zvládne větší rychlost než 150 Mb/s jako je Asus RT-N10 a nechat zapojení viz. obrázek 2.

Jen doplním, že na obrázku č. 3 je vidět 1,0 Gb/s při zapojení z PC do MikroTik RB750Gr2.
Při zapojení z PC do Routeru Asus RT-N10 je tam JEN rychlost 100Mb/s.

rychlejšího routeru, který zvládne větší rychlost než 150 Mb/s jako je Asus RT-N10

to hlásí teoretický režim wifi. prakticky končí u 65mbit bez zdí, s jediným klientem.
2-anténová wifi-n má max. 120mbit.
ten asus má taky jen 100mbit lan. rychlé spojení pc (a případného nas disku) mezi sebou jedině přes 1gb switch, podle označení ho možná obsahuje ten mikrotik.
honit rychlost přes wifi, na které se navíc ruší více klientů a tlumenou/poškozovanou přes zeď, je absurdní.

Chtěl bych ti odpovědět, ale nerozumím na co se ptáš, zkus mi napovědět, kam se mám podívat :) Já to chápu tak, ten můj problém se sdílením, že když PC je zapojen Lan kabelem
do MikroTik, tak TV která je zapojená přes wifi, nemůže najít nic sdíleného, protože MikroTik nemá wifi. Jakmile, ale zapojím Lan kabel do toho routeru Asus, tak Tv hned vidí sdílené věci, ale net mi jde "jen" 60Mbit/s místo 200Mbit/s, takhle to chápu já.

myslím tím, že v celé síti mají být ip adresy ze stejného rozsahu.
tím pádem mikrotik nemá vstup a výstupy, mezi kterými něco firewaluje.
že jediný krám zapojený jako router je ten, co vede ven na internet.

že něco nevysílá wifi je úplně lhostejné, když se to chová jen jako neškodný switch.
(text o mikrotiku jsem smazal, podle obrázku to máš jinak)

edit: dívám se na ty obrázky:
1) máš adsl ip adresu, ale žádný adsl router v síti nemáš. něco tu nehraje.
2) vstup je na obrázcích vlevo dole, vede vždy do mikrotiku, to je vstupní router do tvé sítě.
jenže za ním není transparentní ap bez wan vstupu, ale ten asus jako router s natem, to je pěkně blbý nápad.
čili na stejný rozsah adres v síti kašleš a potom se divíš.

Čistě teoreticky. Kdybych měl v PC dvě síťové karty. Jedna by byla v MikroTiku a na té bych jel na internetu. Tu druhou síťovou kartu bych měl stejně tak jako první připojenou Lan kabelem, ale s tím, že by byla vedená do Routeru Asus, aby TV mohla přes wi fi přijmat sdílené soubory z PC.

A že bych na jedné ze síťových karet, jestli to jde, zakázal přijmaní dat,internetu, prostě jen, aby odesílala sdílení přes router.

S největší pravděpodobností je na Mikrotiku nějaké pravidlo, které blokuje sdílení souborů. Aby to fungovalo podle obr.1, měl by být Mikrotik nastavený jako router s WAN na portu 1 a ostatní porty zapojené jako switch - master port 2, ostatní jako slave. Co máš za pravidla ve firewallu?

Tak jsem to nakonec zapojil takto: Z jedné síťové karty jsem dal Lan kabel přímo do MikroTik a z druhé síťové karty jsem dal Lan kabel do routeru Asus RT-N10 s tím, že jsem ve vlastnostech nastavil navíc rychlost síťové karty na 10Mbps, který stačí, aby TV komunikovala s routerem a v pohodě sdílím vše z pc.
Rychlost té první síťové karty je plných 200 Mbit/s.

Ale abych neměl všude kabely, tak tam hodím místo té druhé usb wifi.

Ach jo, jak víte, co a přes co vůbec jde? Mimochodem, ten obrázek pouze ukazuje, že se Redmond uráčil vzít na vědomí, že NIC je schopné správného protokolu ("rychlosti"), nikoliv, že toho dosahuje.
Netstat je v redmodnských os spolu s BSD IP Stackem: [1], [2], jen má jiné parametry, než v *nixových os, takže nejsem si jist o alternativě netstat -i.