Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém so zariadním pripojeným k tomuto pc

ahojte,
máte niekto skúsenosť s touto chybou ? (viď obr.) PC zamrza sa samo sa reštartuje, poprípade ho musím ja. A niekedy keď má načítať win tak nahodí túto chybu a ne a ne pustiť PC.
Píše sa tam o vymeniteľnom ukladacom zariadení (pokazený hardisk??) ...mám win10, intel SSD (2roky) a SEAGATE HDD (cca 10rokov)
Ďakujem za odpovede! ;-)

disk seagate: id 05 patří mezi kritické chyby.
počet/raw vidíš 9e(hexa), to není nulová hodnota nebo 1-2 chyby.
když ti to hlásí problémy a vidíš to i na chování systému, už znáš viníka -> odstěhuj data a zahoď ho.
se mi vybavuje, že právě tyto disky Seagate Barracuda 7200.12 měly kdysi velkou poruchovost.

pc by nešlo spustiť aj keby bol druhý disk zlý ?

wirdows má přes oba disky koš, body obnovení, možná něco indexuje, načítá strukturu adresářů do cache. takže už při spuštění zjišťuje stav disku a čte z nich - a ty chyby to komplikují.

http://pc.poradna.net/q/view/1661054-jaky-interni- disk-seagate-zvolit

celá séria 7200.11/7200.12 mala chybu v použitom hlavnom mikrokontroléri,ktorý chcípal kvôli fatálnej chybe vo firmwari diskov,bohužial v tej dobe sa seagate zahral na mrtveho chrobáka a opravený firmware pre tieto série diskov v podstate odmietal dávať k dispozícii a stav dospel do takého štádiá,že velkí výrobcovia počítačových zostáv ako dell/hp/apple a spol menili tieto disky zdarma všetkým registrovaným užívatelom za disky od wd....