Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kontrola dat se nazdařila - obsah DVD neodpovídá obsahu na disku

Moje vypalovačka mi zničeho nic začala po vypálení v NERU hlásit, že kontrola dat neproběhla úspěšně, obsah dat v některých sektorech neodpovídá obsahu dat na disku. Typicky se jedná o "první" sektory, tj. číslované od nuly.
Přitom takto vypálená média lze bez problémů přečíst.
Vypalovačka LG 4163, doposud s ní nebyl problém. Nero verze 6. WinXP. Předtím už cca 2 roky vše šlapalo bez problémů.
Vyzkoušel jsem různá média, vesměs Verbatim R+ nebo RW+.

Kde může být chyba???

PS: taky jsem přemýšlel i o napadení virem, ale moje AVG našlo jedinou podezřelost, že se změnil soubor c:\WINDOWS\system32\kernel32.dll - mám tomu věnovat pozornost?

Takže jsem zase o kousek pokročil, bohužel problém trvá.

Ověřil jsem, že si Nero nevymýšlí a některé soubory na DVD jsou skutečně obsahově jiné než na HDD.

Nainstaloval jsem poslední šestkovou verzi NERA a problém zůstal. Navíc tady hlásí kontrola v Neru, že je všechno v pořádku ale pokud obsah souborů porovnám, liší se!!!

Takže co dál???

PS: stále mi běží test paměti pomocí MEMTESTU, tak uvidím, jestli není chyba tam. Tušíte kolik hodin to má asi trvat? (už to běží cca 16hodin)

Námety na ďalšie pokusy:
- Akou rýchlosťou napaluješ? Skúšal si znížiť rýchlosť napaľovania? Ak nie, tak skús polovičnú, alebo ešte nižšiu rýchlosť než je napísané na médiu
- Vyčistenie napaľovačky špeciálnym čistiacim prípravkom (su rôzne typy)
- Napaľovacia dioda stráca časom účinnosť, ale to vyrieši len nová napaľovačka...
-