Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prečo mi sekajú hry

Prajem príjemný deň, chcel by som vás poprosiť o radu. Pred nedávnom mi začalo padať fps v hrách. Napríklad nfs rival mi ide ako v spomalenom filme. Zato Counter strike : GO mi ide (síce na najnižšej nastavenej grafike) s 300 fps. Neviete mi prosím poradiť čo s tým môže byť? Vopred ĎAKUJEM každému za reakciu.

zostava pc :
- MB : Asus Rampage Formula
- CPU : Intel Core 2 Quad Q9650 - 3Ghz + Asus Asquare chladič
- RAM : CM2X2048-6400C4DHX - 4 x 2GB (8gb)
- GPU : AMD Radeon R9 290 - 4 GB ddr5 (oc version od výrobcu)
- HDD : SAMSUNG HD502HJ (500 GB) SATA 3Gb/s, 7200 RPM
- OS : Microsoft Windows 10 Home (x64) Build 14393.447 (RS1)
- Zdroj : Aqprox Gaming 800W
PS: Nič neni taktované.

Spolieham na eseta. Problém som vyriešil. Spustil som program intel burn test, dal som záťaž na maximum a zapol HW info kôli teplotam, procesor sa dostal pri 5 minútovej 100% záťaži na 74° čo je podla mňa brutal hlavne na to že neni taktovany a je to intel a má chladiacu vež asquare. Zhodil som chladič a prepastoval na novo s novou silver pastou s tepelnou vodivostou 2,4 w /m.K zatiaľ čo stará mala len 0,4. Opäť som procesor zatazil a nad 43° sa nedostal. Spustil som nfs rival nastavil na ultra a ide perfektne, to isté aj cs go, na najvyššom nastavení grafiky ide na 300 fps. Aj som si myslel že naráža na zdroj. Dostal som ho od známeho keďže predtým som tam mal len 500w a grafika potrebuje minimálne 600w tato prskavka mala byť len do času čo vlastne stále platí i ked som časom z toho upustil skrz to že som snim nemal absolútne žiadny problém. Budem dokupovavat ssd spolu s externými sata 3 radičmi keďže doska má len sata 2 a zvážim aj kupu výkonejsieho zdroja. Ak by Vám to neprekážalo smel by som Vás poprosiť o radu nejakého dobrého minimálne 800w zdroja kde je v pomere z prijateľnou cenou (do tých 100€) ďakujem každému za reakcie a strávený čas.

Výrobca udával že minimum by mal byť 600w tak chcem mať rezervu. Duševné pochopenie s tým nemalo nič. K tej tepelnej vodivosti nebola váha bol to ako dodatok. Keďže je to poradovy portál tak chcem aby mal človek ktorý to číta skutočne vo všetkom jasno. A Veľmi pekne Vám ĎAKUJEM za radu, pozerám sa teda po 600w zdroji.

Chladič není žádný zázrak, spíše se to časem uvolnilo. Teplovodivá pasta je pouze na zaplnění nerovností, snad jste toho tam nenarval příliš. Spíše pomohla demontáž a zpětná montáž chladiče.
Prskavku bych se bál osobně jen zapnout, natož používat a ještě s tak pažravou grafikou. Takže zdroj je toto.

Spolieham na eseta. + Správca systému

== rejdiště malware! Účet s maximálními právy je jen a pouze pro správu, nikoliv jako uživatelský! Degradoval jste víceuživatelský os na jednouživatelský se všemi důsledky!

Je mi jasné že to neni nic extra chladič ale uchladil dvojjadrový taktovaný procesor tak je u mňa osvedčený. K tomu zdroju, nebude sa vypínať pri väčšej záťaži keďže ako ste vy sám spomenul že je grafika pazrava, výrobca odporúča min 600w zdroj. Aj Vám veľmi pekne ďakujem.