Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký koupit set klávesnice a myši? Jaký bezdrátový set podle vaší zkušenosti?

Ahoj, je to tu několikrát, ale staré. Hledám něco aktuálního. Nepotřebuji výběr, spíše doporučení od někoho kdo si koupil set klávesnice a myši a je s tím celým spokojen.

Měl jsem set klávesnice a myši: Microsoft Sculpt Comfort.
blogswin.blob.core.windows.net

Obě periferie po roce odešla. Resp. první jsem si polil džusem a přestala klávesnice jet a nyní se trhá/zamrzá pohyb kurzoru myši. Klávesnice je super, ale často se mi napíše, že se hledá nový HW, proběhle instalace ovladače a zase to jede. Myšku bych chtěl větší. Marně vzpomínám na "Wireless Mouse 5000" od stejného výrobce. Super kancelářská myš.

Chci si koupit něco nového a jde mi o nějakou zkušenost z aktuálních věcí na trhu od Vás.

Nejsem si jistý, jestli do toho stejného výrobce ještě jít, nepříjde mi to osobně/subjektivně nějaká kvalita. Ostatní výrobci, co jsem zkoušel na vzorkovnách, tak to je hrozně hlasité ty klávesnice... Myšku moc neodzkouším nikde.
Nehraji vůbec hry, jde mi o pohodlné psaní textů, super zdvih kláves, tiché ťukání, obyčejnou a rychlou akci myši i bez podložky. Obojí chci bezdrátové.

Půjde to? Děkuji za doporučení.

Jasně, že jo. Ona se trhá jen někdy. Je to takový "mikro-zamrzání". Ale jinak funguje dobře. Přemýšlel jsem i o tom, že si tento set koupím ještě jednou. Zcela ten stejný. Před tím mě napadlo, že se zde zeptám, jestli někdo nekupoval něco obdobného kancelářského a je s tím spokojený. Jdu vyloženě po dobrém stisku na klávesnici, pěkném vzhledu a né žádné škaredé mrše. Přemýšlel jsem i o "Wireless Comfort Desktop 5050", ale to jen kvůli tomu, že u toho je ta 5000 myš. Obojí je ale bezdrátové.

Je pravda, že to mám obojí stále na stejném místě a bezdrátové to ani nepotřebuji....

Prostě drát je drát! A co tak to koupit samostatně, tj. krysu a klobásnici zvlášť?
Pozn.: V jednom případě extra na přání (samohrajka + kancl) jsem pořizoval levný set s aspoň trochu normálním rozložením kláves u klobásnice. Na "krásu" nehledím, co je funkční, to je krásné! "Slepice" je také nádherná, ač vzor je prastarý.

ms, já se dívla na ty drátový klávesnice a ani jedna není pěkná. Jasně, že nejsem zde kvůli vzhledu, ale podle VŠECH vzhledů je to děs. To je buď pro Geeky nebo do banky na ty nižší pracovní pozice.... To nemůžu fakt chcít pěknou a tichou drátovou klávesnici? Fakt ne?

Přiznám se, že sice drát je drát, ale na dennodenních 10-11 hodin ťukání a praktických věcí na PC taky může jít i bez drátu.

OK, dám na tebe a klidně půjdu do drátu. S myškou bych asi věděl podle vzhledu. Dvě tlačítka má stejně každá.... Ty klávesnice vypadá strašně. Buď jak pro pařana nebo jak z r. 1983...

Fujitsu...
Myš vypadá super. Už podle obrázku vím, že mi bude vyhovovat.
Klávesnice a dlouhé psaní na ní - píší, že super také. Jak je to s tou plastovou hlasitostí o které píší hned na úvodu?

Děkuji.

Ta plastová hlasitost se u mně neprojevila (nebo špatně slyším, ale nikdo si nestěžoval, když brzo ráno klofu). Jinak baterky v klávesnici jsou původní, v myši vydrží tak 2 měsíce. Ve výdrži u myšky jsou perfektní od Logitechu, ale u nich byl problém s mikrospínači. (v záruce 2x reklamované, po třetí, po záruce jsem mrknul dovnitř a ejhle mikráky NoName).

Mám MS Wireless set 5000 pár let a nemůžu si to vynachválit (v myši 2 nabíjecí baterie, nabíjím po dlouhé době). MS stále umí vyrobit dobrý HW (který si nechá pořádně zaplatit :-) ). Já osobně bych nový set bez zkoušky v showroomu předem nekoupil. Taky preferuji myš pro velkou ruku na délku přes 12cm a ty od MS jsou do 12, náhodně jsem se podíval do manuálu k jedné MS myši v setu měla 116mm . Z aktuální nabídky MS setů, z prezentačních fotek, se mi moc myši nelíbí, ale realita by mě mohla překvapit!