Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak synchronizovat 50GB malých souborů mezi třemi počítači?

Dobrý den,
máte prosím někdo zkušenost jak synchronizovat soubory mezi PC aby na nich mohli uživatelé pracovat lokálně, tedy neotvírat ze sítě, ale aby každý měl aktuální data toho druhého? Jedná se nyní o dva konstruktéry a zálohu dat na serveru. Pomocí "Cobianu" se mi to nepodařilo nastavit. (vždy se přepíše i něco akluálního)

Děkuji za rady Vladimír
Změna kategorie, původně: Programování (JaFi)

Požadavek tohoto typu dostávám od zákazníků často. Nebudu vás napínat - je to požadavek naprosto nesmyslný a zcestný. Neexistuje 100% spolehlivý mechanismus řešení synchronizace a neexistuje ani spolehlivý způsob řešení konfliktů. Jediné správné řešení je síťové úložiště a otevírat z něj. Lokální kopie nesmí existovat, jinak dojde k průseru dřiv nebo pozdějc.

Pravdepodobne to s tym serverom uz skusali a zistili, ze to nefunguje, tak ako by potrebovali, preto hladaju ine riesenie. Zo servera je mozne ten isty subor mnohokrat len citat, normalne byva zamknuty prvym, ktory ho otvori. Je dost pravdepodobne, ze narazili prave na tento problem.

to neni problem, ale jedina vlastnost, ktera muze soubory udrzet v konzistentnim stavu! Ziji s tim miliardy lidi, tak dost pochybuju, ze dva konstrukteri s tim maji nejaky objektivni problem. Vzdycky si muzou soubor zkopirovat pokud zrovna treba ptrebujou neco zkusit v RW modu.

ako uz pisal predrecnik, nechapem ako chces riesit konfilkty. Konstrukter A si otvori subor A a pomeni si ho lokalne, sucasne ale aj konstrukter B tiez otvori subor A a pomeni si ho, co s tym potom chces robit? Mas 2 subory ktore maju byt stejne ale su odlisne a 2 nasratych konstrukterov. Lokalna kopia nesmie existovat, ak nie je schopny sam konstrukter eliminovat moznost konfliktu. Na take veci sa pouzivaju version control systemy, a data toho vcs systemu su na serveri samozrejme.

Ti 2 konstruktéři nejsou schopni se domluvit na nějakých pravidlech?
Jsou stále připojeni k síti nebo potřebují pracovat offline?
Cobian je dobrý soft na zálohování, ne na synchronizaci.

Pokud pracují offline, můžeš použít FreeFileSync nebo můžeš zkusit podporu offline souborů přímo ve Windows.
Ale budeš muset řešit konflikty, kdy oba změní stejný soubor.

Jen proboha ne offline soubory ve windows, ta služba je totální průšvih už celé roky. Dá se říct, že funguje do pár kusů souborů, ale jakmile je toho víc, selhává bez varování takřka ihned.

FFS je celkem dobrá volba, ale ani to není řešení úplně 100% - bohužel od uživatelů vyžaduje přemýšlení.

Jakou mate rychlost v <LOCAL>, jak jsou HOSTI momentalne propojeni, pres naky Switch 10/100 nebo ?

TiP ~ Ono také v otazce nastaveni LANs karet, kde bych radeji proveril, zda-li jsou nastaveny na Half-Duplex (v pripade ze jdou pres switch 10/100) nebo Full, hlavne k uziti které uvadis, rozdilné nastaveni jednotlivich HOST muze a bude delat problémy, dle pozadavku chcete zrejme pouzit 'peer to peer' /* Coz musi byt peklo administrovat kazdé PC zvlast.
* Potom, informace jeden od druhého, nebude lepsi zdilet informace pres jeden spolecny SERVER (Host/Server)? Uz i z duvodu administrace, zabezpeceni.
(Kdyz na to prijde, na sdileni par prkotin klidne staci 'Externi HDD' disk na v USB portu na Ruteru ke kterému ma kazdy z LAN pristup a 'Arrivederci ! '' ) .