Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Omrknutí sestavy

Ahoj lidičky, chtěl bych požádat o zkontrolování této sestavy.

Pařit by se na tom mělo Dishonored 1 a 2 , COD, LoL, WoT, wofko, counter striky, Elder Scrolls : Skyrim, Assasins Creed, FarCry4, Dark Souls 3, Witcher..

Doufám že od toho nečekám až moc. S cenou při úpravách můžem šplhnout ještě tak maximálně o tisícovku a pár drobných výš, jinak už ne.
Sestavovat se bude v e-shopu, už jsem to dlouho nedělal a tohle je až moc drahý na testování :)

Všechno dokupuju kromě monitoru, ten už nějaký čas mám doma.

https://www.czc.cz/c5jj3tsko2jutabt29hu4ahj7e/sezn am

Případně ještě nějaké ty větráčky navíc.

OS : W7 Professional, 64bit
Monitor : http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/cpindex.pl?ctn= 241P4QPYKES/00&mid=Link_FAQs&scy=FR&slg=AEN - teda doufám :D
K monitoru. Vím že to není nějakěj mladík, ale do věčných lovišť ho pošlu až možná příští rok.

Budu rád za jakýkoliv připomínky :)

Monitor ma podle toho co jsem nasel DisplayPort, takze nevidim problem, v podstate neni duvod se s nim loucit, pokud nebudes zvysovat rozliseni nad 4K, ale na to zase nemas GK.

Sestava je dokonala, az na jednu vyjimku jiz zde popsanou, chybi SSD, ale poporade:

Zdroj je jeden z nejlepsich co vubec muzes mit, to EVGA ve skutecnosti vyrabi SuperFlower, takze naprosta spica.

Ja nemam nic proti zvolene desce, ale preferoval bych Asus:
ASUS B150 PRO GAMING - Intel B150
ASUS B150-PRO - Intel B150
ASUS H170-PRO - Intel H170

ASUS H170-PRO/USB 3.1 - Intel H170 (vyhoda v USB-C kdybys nahodo mel mobil s touhle vymozenosti)

K chladici SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 bych mel pripominku dat tam misto vetraku co tam je Arctic Fan F12 PWM a pripadne ty same vetraky i na skrin, ja s nima mam nejlepsi zkusenosti co se tyka hluku, samozrejme Noctua je o tridu jinde, ale tam se priplaci, tohle je za par korun.

No a pak uz jen ten SSD idealne: Crucial MX200 500GB, ale na CZC neni momentalne nebo o neco hure Samsung 850 EVO 500GB nebo o neco hure Crucial MX300 525GB. Pod 500GB bych nesel prave kvuli zamyslenym hram, ono ani to samozrejme nebude stacit, protoze na SSD budou i Windows, ale aspon neco a casem lehce dokoupis druhy az bude potreba.

---

Vim ze tu jsou nejaky rady, jak usetrit. Nejsou to spatny rady, ale je to snizeni kvality za mene penez, rozmysli to. Vim, ze navrhuju oproti planu drazsi desku a jeste drahe SSD, ale stoji za to si priplatit.
Samozrejme, pokud bys mel zavrhnout SSD, tak to by bylo spatne. To radeji porid tu levnou desku od MSI, porid zdroj Seasonic S12 520W, vem WD Blue EX 1TB 7200ot. a poniz RAM na 2x4GB, ale to SSD tam dej.

ASUS B150 PRO GAMING - Intel B150 - tohle je ještě přijatelné

S těmi SSD, ty lepší stojí už celkem dost a můj původní rozpočet byl o hodně nižší :D
Je tu možnost, že bych si první pořídil 256GB SSD a až později přidal 500GB ?

https://www.czc.cz/fgkv30esnois69e5hn98oa2t26/sezn am

I s různými úpravami a škrty to pořád jde okolo 26 tisíc.

edit- třeba tenhle https://www.czc.cz/adata-ultimate-su800-256gb/1978 07/produkt

No jasný ty svině to maj napálený i tak o ca 1500 než jinde v EU a před vánocema to napálej o další pětikilo .Nejvíc k smíchu na CZC black friday v tý jejich akci stojí všechno jako u jinejch prodejců normálně.Na FB si chválej super cenu GPU AMD na black friday ,jenže v akci stojí to samý co stála ca před 14 dny zpět,ty lidi maj místo mozku kaši koukám.:-)

Jasne, mas to OK.

Pokud bys sel do 250GB SSD, tak na nej das system a holt nejakou tu hru co se vleze a zbytek zatim na ten WD Blue Ex. Casem pak dondas dalsi SSD a na nej dalsi hry. Jinak u SSD nech ale pomerne hodne mista na updaty Windows a taky by se nemel uplne zaplnit, u SSD se doporucuje aspon 20% mista volnyho. Osobne bych tam nahodil Windows, pocitam, ze asi kvuli hram pujde Windows 10, nejaky programky a hry tak, aby zbylo 100GB volnyho mista pro budouci updaty, z cehoz je jasny, ze her tam moc nedas. Nebo je pak zase odinstalovat, az se bude misto pomalu vytracet.

Problem asi ale bude, pokud budes nahazovat nejakou digitalni herni sluzbu, myslim treba Steam umi nacitat knihovnu z vice mist (z vice disku), ale treba UPlay nikoliv.

Jinak konkretne:

https://www.czc.cz/crucial-mx200-250gb/165980/prod ukt

Malinko jina trida disku, jeste stale kvalitka, ne to co se nabizi za SSD dneska, ktere opotrebujes ani nevis.

No ale jestli na nej neni, tak za me radeji tento:

https://www.czc.cz/crucial-bx200-240gb/180816/prod ukt

Jasne, je mezi tema dvema Crucialama. Jinak co jsem cetl, tak zaruka u Samsungu je pomerne "prisna", takze ono ti ho stejne pravdepodobne nevyreklamujou, na 5letou bych v tomto pripade vyslovene nespolehal.

Mimochodem ten Samsung dostal za odmenu, ze je tak dobre prodavany, vanocni pripaltek od CZC 300Kc. ]:)

OS si tam plánuju dát 64bitový Win7, na něm rozjedu všechny hry, které bych si tam na tom chtěl zahrát.
Takže pokud budu počítat s tím W7 Professional, kolik místa na updaty+systém a kolik můžu dát hrám ?
A ano, budu to mít na Steamu takže většinu her budu načítat z HDD, no ale třeba ten Assassin's Creed a FarCry..
Vezmu tedy ten druhý SSD.

Tak těch DX12 her moc není, ale tak kdybych si je někdy chtěl v budoucnu zahrát, tak si to upgradnu. Díky za připomínku.
Jó no, při velikosti dnešních her se mi tam k systému vlezou tak 3,4 hry..
Další SSD při nejbližší příležitosti dokoupím..

Takže konečná sestava - https://www.czc.cz/fgkv30esnois69e5hn98oa2t26/sezn am
Ještě ušetřím tisícovku na CPU - http://www.siscom.cz/detail/cpu-intel-core-i5-6500 -skylake-3-2ghz-lga1151-vga-oem-baleni/452236#cf-c ontent
, takže to je celkem fajn..

Jen ještě poslední otázka, do té základovky tedy možu připojit až 6 HDD/SSD, chápu dobře ?

Jak je vic disku, tak je to trochu problemek, kolik bys byl ochoten utratit?

Jinak maximalne levna a co jsem slysel pohodova skrin:

https://www.czc.cz/silentiumpc-gladius-m20-cerna/1 74046/produkt

Pokud do PC nepujde mechanika, tak tam v pohode das 3x HDD bez vetsiho problemu s teplotou (2 HDD dolu a 1 HDD nahoru do 5,25" s redukci na 3,5") a misto na 2x SSD by tam take melo byt. Jestli tam mechanika pujde, tak asi taky, ale dobre teploty uz bych uplne nezarucoval, tezko rict.