Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Delphi - time

Zdravím
Proč to nefunguje

begin
   time1 := time;
   time2 := StrToTime('09:45:00');
   Label1.Caption:= TimeToStr(time1);
   Label2.Caption:= TimeToStr(time2);
   If time1 = time2 Then  ShowMessage('shoda')
end;

Nechces radeji napsat, co chces dosahnout?
Pokud to ma byt budik, staci, kdyz budes testovat zda Zadany_cas >= Time();
Po kladnem otestovani pak nastavis promennou, ze udalost probehla.
Jinak jako alternativni postup samozrejme muzes oriznout ms z aktuálního času pred testováním, ale pak se časy budou shodovat celou sekundu a ty zase musíš řešit to, že tebou požadovaná událost již proběhla.
Nebo můžeš testovat, zda aktuální čas je mezi zadaným časem a zadaným časem + 999ms

A že ti to ve Watch neukáže? Jaký formát sis při zobrazení dal? Pokud řetězec, tak to převede pomocí formátu. Zkus tam dát třeba desetinné číslo

Ono to poběží na lazarusu - linux - raspberý

Pokud se shoduje, zapní pin.

Jinak jako alternativni postup samozrejme muzes oriznout ms z aktuálního času pred testováním, ale pak se časy budou shodovat celou sekundu a ty zase musíš řešit to, že tebou požadovaná událost již proběhla.

Toto bych rad.
Jak to ořiznout?
Ono by mnělo stačit nastavít timer na 1000, což je jedna vteřina, ne?

Nejsem úplně kovaný v Delphi.

Zkusil bych, teda něco takového:

begin
   time1 := time;
   time2 := StrToTime('09:45:00');
   Label1.Caption:= TimeToStr(time1);
   Label2.Caption:= TimeToStr(time2);
   If Label1.Caption = Label2.Caption Then  ShowMessage('shoda')
end;

Protože mám trochu pocit, že interně je time1 instance objektu time,
zatímco time2 je string. Ale možná se pletu.

Ono by mnělo stačit nastavít timer na 1000, což je jedna vteřina, ne?

A jak zajistíš, aby timer začal přesně s nulovymi ms?
Proč teda jednoduše neotestuješ, jestli není aktuální čas v rozsahu 10:16:00 - 10:16:00.999 ?

begin
   time1 := time;
   time2 := StrToTime('10:16:00');
   time3 := StrToTime('10:16:00.999');
   Label1.Caption:= TimeToStr(time1);
   Label2.Caption:= TimeToStr(time2);
   If (time1 => time2) and (time1 <= time3) Then  ShowMessage('shoda');
end;

Na oriznuti muzes pouzit napr. funkce DecodeTime / EncodeTime

Jednodussi cesta je pouziti funkce:
RecodeMilliSecond(const AValue: TDateTime; const AMilliSecond: Word)
Pomoci ni vynulujes ms v aktualnim case a muzes porovnavat.

begin
   time1 := RecodeMilliSecond(Time, 0);
   time2 := StrToTime('10:16:00');
   Label1.Caption:= TimeToStr(time1);
   Label2.Caption:= TimeToStr(time2);
   If time1 => time2 Then  ShowMessage('shoda');
end;

Proč by musel timer začít přesně s nulovymi ms
1000 milisekund na vteřiny je 1

Když nastavím timer na 1000, bude se mi spouštět každou vteřinu.
Když se spustí třeba v 10:40:03.853 ořiznutý bude na 10:40:03
Pak se spustí v 10:40:04.853 a ořiznutý bude na 10:40:04

Jak to ořiznu, nějak se mi to stou funkcí format nedaří?