Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím poraďte mi program na prekreslenie / opravu technických náčrtkov

Ahoj všetci,

prosím Vás poradí mi niekto skúsenejší nejaký dobrý program na prekresľovanie technických obrázkov ako je napríklad tento: AutoFavorit_nakres.JPG

Ide mi o to že mám doma celú sadu takýchto ale rukou voľne kreslených technických skicí či náčrtkov vozidiel kreslených na papieri. Potrebujem ich dostať do počítača a opraviť napríklad naskicované krivé čiary aby boli rovné...

Teda náčrtok naskenujem do PC. Chcel by som na ňom v PC opraviť napríklad niektorú čiaru, zmeniť ju, opraviť, vyrovnať :) alebo zaobliť...

Používam Windows 10 v PC. Software môže byť aj platený, nemusí byť len freeware.

Ďakujem pekne :)

PS: Alebo existuje nejaký software ktorý by vedel nájsť hrany na rukou naskicovaných objektoch a "automaticky ich vyrovnať - opraviť"? Vďaka.

v první řadě si sežeň kvalitnější předlohu (optimálně v redukovaných barvách, nejlépe černobílou pérovku v PNG, abys to nezvrtal uložením do JPG), tenhle pidiobrázek je k ničemu.

Pak jej můžeš vytrasovat v nějakém vektorizéru, zdarma je např. www.vectorizer.io

Z toho ti vypadne vektorový EPS, který můžeš upravit v libovolném vektorovém editoru, např. Zoner Callisto (zdarma), Affinity Designer (cena cca 1500Kč), Adobe Illustrator (cena brutální - předplatné je měsíční)

InkScape (zdarma)

Ale největší práci stejně stráví převodem obrázku do vektorů, kde bude muset odvést spoustu ruční práce a hlavně vyčištění obrázku, protože převod do vektorů mu tam převede i všechnu "špínu" z obrázků, křivé čáry budou převedeny do křivek atd.

Otázkou je, zda by to neměl převést do nějakého CADu

Ďakujem, už som si nainštaloval AllyCAD nebude to ľahká cesta škoda že je v angličtine, čeština alebo slovenčina by bola lepšia :) ale som z tohto nástroja nadšený.

Obom Vám ešte raz ďakujem za cenné rady a všetkým želám pekný deň :)