Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr routeru

Zdravím, potřeboval bych pomoci s výběrem routeru do dvoupatrového domu. Stěny jsou z dutých cihel. Aktuálně mám TL-WR1043ND V1 (r. 2011?) v druhém patře, pro který je problém pokrýt dolní patro, kde jsou tak 1-2 čárky. Cena by měla být zhruba do 1600KČ, zařízení s 5GHz wifi nevlastním, tudíž zbytečnost

Díky

Tu wifi potřebuji hlavně pro tablety, mobily. Kabel by dolů teoreticky šel, ale šlo by aby z repeateru připojeným LAN kabelem, aby vylejzala stejná wifi (stejné SSID) ? Pokud ano, nedegraduje její rychlost (té wifi)?

Nejlepší (pro mě) by bylo koupit router s větším dosahem, protože stejně potřebuji jeden wifi router do malého bytu (klidně ten TPlink), ale to dle komentářů asi nepůjde?

repeater degraduje rychlost wifi na polovinu, to vyplývá z principu funkce (přijímá a vysílá wifi).
třeba tplink wa850re a podobné zásuvkové krámy. dává se zhruba do poloviny cesty mezi vysílač a nepokrytou oblast - když ho dáš až do přízemí, nebude mít pořádný signál taky.

z repeateru připojeným LAN kabelem

když to má protažený kabel schodištěm a na konci je nějaký převodník lan-wifi, je to režim ap, má to pak normální propustnost.
buď se prodává holé ap, nebo jde klidně zapojit druhý router, bez wan vstupu, omezený jen na wifi-switch.