Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odvirování počítače s WIN10

Dobrý den,

známá mě poprosila, abych se jí mrkl na počítač, že je nějaký "rozbitý", no spíše než rozbitý, bych řekl zavirovaný. Vir ovládá myš (při kliknutí na něco, se soubor/složka/aplikace otevře asi 22x). Většinou pomůže, když spustím Rkill, ale po restartu PC je to zase to samé.

Zkoušel jsem PC prohledat tímto:
Malwarebytes (normální i nouzový režim)
HitmanPro (nouzový režim)
Windows defender (normální režim)
Eset online scanner (normální režim)
AdwCleaner (normální režim)

Ani jeden z těchto programů nic nenašel.
Jako nejlepší možnost se mi zdá reinstalace Windowsu, ale byl bych raději, kdybych se tomu mohl vyhnout.

Předem děkuji za rady a tipy.
Yuki

Můžeš zkusit MS Autoruns a víceméně projít ten PC takhle ručně. Jinak bych volil čistou instalaci (pred ní pochopitelně záloha dat). Zabere to hodku včetně driveru a kafe a navíc nemusíš saskovat s čističi, které stejně PC viru kompletně nezbavi. Porovnej si, do čeho vrazis min času a to si vybe...

Byl jsem u ní na návštěvě, takže jsem s sebou neměl svou myš a myš má v katastrofickém stavu, takže jsem jí to původně navrhoval z tohoto důvodu. Navíc "vir" nepůsobí stále, ale jen občas (3x restartuji PC a působí jen v jednom případě, plus ne stále - chvíli ano, chvíli ne).

za windows v nouzovém režimu nic nedáš.
odinstalovat zjevné nesmysly (bloatware).
v ms autoruns se rozhlídnout podle cest programů, výrobců, chybějících údajů, podle neočekávaného výskytu, podezřelého názvu ... minimálně viz záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).

ala začít jiným myšem bude jednodušší, to zas jo.

Nic moc podezřelého? Nechci aby to působilo nějak rejpave, ale kdyz jsi prisel pro radu a nejsi schopný udělat víceméně CTRLCV s daty či udelat ten test s druhou myší, možná by nebylo od věci to nechat projít spis nás...

Ještě můžeš zkusit proskenovat PC z antivirového bootovacího CD, které nabízejí volně ke stažení téměř všechny antivirové firmy (AVG, Kaspersky, Avira, ...).
Hlavní výhoda: skenuješ mrtvý systém, žádný vir není v té chvíli aktivní a nemůže se bránit detekci či smazání.
Ale pokud MBAM, Eset, AdwCleaner & spol. nic nenašli a ani nevidíš v autorunech žádné podezřelé věci, tak je pravděpodobně chyba v myši.