Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externy HDD-skryty subor

Menši problem, mal som na externom HDD 50gb priečinok, ktorý som vymazal.
To je to že priečinok mi tam už neukazuje ale neuvolnilo mi tych 50gb. cez skryte priečinky tiež neukaže.
Myslim že je nato nejaky program, ktorý mi zobrazí tie skryte zaberajuce programy a budem to môcť odstraniť.
Kľúčova otázka je aky?

pro jistotu, jestli není poškozený souborový systém: spustit kontrolu disku.

potom nabootovat z cd s live systémem (hirens, live linux, kaspersky rescue disk, parted magic, ...)
před jeho správcem souborů se nic neschová.

ale jestli řešíš zrušené soubory z externího disku, jeho soubory se neukládají do koše, ale odkaz se skutečně smaže v jeho tabulce souborů.
obnova by šla jedině pomocí programů typu recuva, pokud na ten disk stále nezapisuješ.