Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UPC modem a 5GHz

Ahojte,

uspešne sa nám podarilo prestahovať, do nového bytu sme zaviedli kablovkovy UPC internet. tu zacina problem:

Cele 2,4GHz pasmo je zarusene, modem od UPC vie aj 5GHZ, ktore je uplne volne. Zial navod od UPC vas nepovedie nikam.
Uz som zistil ako sa dostat do nastavenia routra, zial 5GHz frekencia sa neda nastavit, volba nektivna.

Uz som volal s UPC, asi 3x,nikto nic nevie, vraj treba prehrat firmware...
Otazka: Ako ho prenastavit?

Vie niekto nejaký hint?

P.S.
Není nutné kupovat nový router. Ale kdo chce kam, pomozme mu tam.
V tom případě není nutné přepínat modem od UPC do bridge módu.
Stačí v něm vypnout funkci Radio a případný nový lepší a dražší WiFi router spojit kabelem s tím odsuzovaným EVW3226.

SK/CZ manual nemam, nedostal som. Vygooglil som eng. navod, anglicky viem, ale do sieti sa nevyznam, nepoznam slang. Modem od UPC nijak neodsudzujem, len chcem vediet ako ho prepnut na 5GHZ.
Neviem preco mi to Touchwood silno doporucuje, z toho linku co postol som to nepochopil. Ale viem ze do sietí sa vyzná, preto som ho poprosil o pomoc.
Budem vdačný za akúkoľvek pomoc

uz som minul 5€ na ich tel. linkach. Mam mobil na kredit a nemienim tam minat dalsie peniaze.
pokial by UPC so mnou komunikovalo, nerisim to tu
v tejto poradni som dlhsie ako ty, a viem co sa tu riesi a nie.
Myslel som ze poradiš, ale nie, omielas kydy z Googlu.
dakujem.

Hochu - v první řadě se nauč věcně a klidně diskutovat.
Žádně kydy z Googlu tady nepíšu - odkazuji tě na web UPC, kde je vše potřebné k nalezení - bez "googlování".
Komunikoval jsem s techniky od UPC. Shodou okolností také byly problémy kolem modemu. Neodpoví na písemný dotaz v reálném čase. Každý dotaz má evidenční číslo a je na něj vždy odpovězeno. Také nabízejí, když je požádáš, že zavolají sami. Mě nestála komunikace prostřednictvím Moje UPC ani cent.
Jediná podmínka je, že jsi registrován na Moje UPC.

asi budem zly muz ja, ale nemienim sa nikde registrovat aby som dostal nieco za co platim.
JA Som ich zakaznik, tak snad ked sa v ich systeme objavim 10x za vecer s otazkou, tak snáěd zavolajú oni.
BTW som tam volal s debilnou otázkou, ako modem prepnúť do 5GHz pasma.

medzitým googlim a zistujem, ze nie vsetky routre od tejto firmy to vedia, co UPC nebranilo aby ich kupilo kamion.

V ceně služby od UPC si platíš i bezplatnou technickou podporu. Když na ně házíš bobek, nebo neumíš komunikovat, je to tvoje věc. Jen zbytečně zamořuješ fórum dotazy, které mají být směrovány na poskytovatele služeb.
Komu není rady, tomu není pomoci.

wifi můžeš provozovat i v zarušeném bytě.
jen to chce nespoléhat na to, že jedním routerem kdesi na kraji bytu pokryješ opačný konec přes 3 zdi - tam je srovnatelné rušení od sousedů.
vytáhnout z prvního routeru kabel až do místa se špatným signálem, tam dát druhé ap.
na obou nastavíš stejné ssid, wpa-key, jen kvůli vlastnímu rušení posuneš kanály aspoň o 5.