Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC Sestava

Zdravím, nějak jsem si poskládal sestavu ale 100% nevím jestli to do sebe bude pasovat, jestli není např. předimenzovaný zdroj atd. Děkuji za každý názor.

PC Sestava

Vybral jsem tuhle desku kvůli funkcím co deska má, je velká, má hodně konektorů, má usb 3.1, má to bezpečnoství prvky proti přepětí nebo kolísání proudu a taky čtu o velmi dobrém zvuku, jestli je podle vás deska předražená prosím o jiný tip, RAM není zbytečné, pro 32Gb mám svoje důvody a budu potřebovat možná i víc, zdroj je předimenzovaný jen pro jednu 1070, ale mám v plánu tam dát 2 grafické karty pro zapojení šesti monitorů, takže zdroj je pro 2 1070 vlastně nedostačující, case vybírat neumím takže prosím o jiný tip. 1080 je moc drahá na to abych ji tam měl 2x.

melo by to byt OK, akorat ty pameti jak ti tu psali, ze mas blbe, tak proste to tak je, tam patri 4x8GB.

jinak u kazde desky mas na webu popsane procesory co to podporuje, takze to si lehce zjistis i sam.

Nevim co chces slyset, Wikan ti tu jasne napsal, ze je tam ctyrkanalovy pametovy radic, tudiz co kanal to jeden pametovy modul, dohromady potrebujes 4 moduly, takze 4x8GB.

Jinak samozrejme, pokud nechces vykonnou masinu, tak samozrejme muzes jit i do nejake dvoukanalove desky a odpovidajiciho procesoru a vyjde te to levneji. Je preci absolutni nesmysl, koupit si tak drahy pocitac a pak to zabit pameti, ktera nepoda optimalni vykon.

Nikoli. Bezne desky maji dva kanaly, to znamena, ze data proudi paralelne do dvou modulu zaroven, ale vybrana deska ma ctyri kanaly, takze data bezi paralelne do ctyr, takze oproti 1x32GB bude 4x8GB teoreticky 4krat rychlejsi a oproti 2x16GB bude 4x8GB dvakrat rychlejsi. (teorie - ve skutecnosti je tam nejaka rezije takze se to uplne nasobit neda)

Jasne ze ma zakladni deska urcity vykon, kuprikladu rychlosti Bus pro S|North Bridge, coz je hned poznat na maximalni frekvenci RAM, jesli Bridge dokaze spracovat mGPU SLI|CF, nepocitaje celkové osazeni, ne vsechny maji stejne stabilni DIGI|VRM.

Na cenu se nedívejte, PC bude sloužit k něčemu co má velkou zátěž

Zatez na co ? Zatim vypada ze bude jen zatez na elektrickou zasuvku s tim 1 000W zdrojem na Triple SLI.
* PRO sestavy se osazuji dle ucelu ke kterému maji slouzit, jestli ho nechces prozradit, nevim jakou odpoved cekas.

výkon a priepustnosť alebo prenosové rýchlosti zberníc a podobne sú rozdielne veci :) MB výkon nemá, sama totiž nevykonáva výpočtové operácie. (len to neber doslova, snad chapeš, ale nedá sa hovoriť o výkone základnej dosky, když pozostáva z kopec častí, prvkov a len niektoré majú akoby "výkon")

Tak to vem predesly Intel Xeon.
*Dalo by se popremyslet i o 8 Core AMD FX 8xx na 95W, virualka na nich jede dobre, také diky 8 Logickym procesorum k rozdeleni jednotlivych CORES|Srdci na VMachine, se zakladnimy desky s prepinacem Slow_Mode si AMD FX veme +-30W) s na 1860MHz DDR3, velikost bych ti doporucil minimalne 16GB, dnes RAM nestoji moc, nebo tak jak stala DDR2 tak klidne zakup 32GB, pocet bude zalezet na poctu <DIMMs> slotu, coz z vetsiho % bude 4X@DIMM tudiz 4X8GB zapojené v DUAL CHANEL (Dual-Chanel ti 2x navysi pamet tvych RAM pres BUs).
HDD xT ti postaci plotnovy 7200|RPM.

Inter Xeon je snad processor pro servery ne? A taky je starší, myslel jsem že Haswell-E řada je ještě lepší než intel Xeon, protože stejně jako xeon nemají zbytečný grafický čip a tudíž je tam větší prostor pro výkon processoru. A ohledně ram proč mám kupovat DDR3 když můžu mít lepší DDR4? Taky potřebuju minimálně 32GB protože 24GB nestačilo (i když těch 24GB nebylo víc než 2133Mhz a byly to DDR3).

Inter Xeon je snad processor pro servery ne?

A no Servery tak jak Virtual Machines, XEON ma jadro s Intel Intel@i7 (i kdyz v realite je to naopak, Intel@i7 pochazi z XEON), jenom mu naimplantovali iGP /*integrovany graficky procesor.
DDR3, protoze XEON z predeslych 'Gen'. se da zehnat levneji, kde s novejsi + DDR4 zaplatis v tisicich navic pro identicky vysledek vykonu.

Jsou CPU které podporuji jen DDR2, tak jako procesory co podporuji jen DDR3, tak procesory co podporuji jen DDR4.
V procesoru zadne DDR3 ani 4 nejsou, CPU jen s RAM komunikuje /*Jelikoz musi nekde ty informace ke spracovani ukladat, CPU si nic nepamatuje, vse co pocita (to je jediné co umi) uklada do RAM..

To ano postaci, navic ma 8 vlaken| 8x logicky procesor kde uvidis 8 CORE jako na obrazku, coz je na VMachine jen vyhodou, navic kazde 'Vmachine' muzes pridelit klidne 2xCore + 4Gb RAM, pak zalezi co presne chces delat, ale to uz je jen o nastaveni virtualnich stroju.

*Aby jsi to pochopil, tak jako na obrazku 8@COREs :
[img=/file/view/27534-8core-png]http://pc.poradna.net/file/view/27534-8core-png[/img]

Vubec nectes co ti pisu ..
K jakému CPU !! Jestli uvedeny Intel@XEON E3; Intel uvadi jakou ram kompatibilni s uvedenym procesorem ? http://ark.intel.com/products/80910/Intel-Xeon-Pro cessor-E3-1231-v3-8M-Cache-3_40-GHz
* Intel uvadi maximalni podporovana frekvence je 1600Mhz, proc tam rves 2100MHz.

Nenech se zmast, to ze RAM ma 5000Mhz nabo 1333Mhz pouhym okem nikde rozdil neuvidis (az na iGP|APU itegrované grafické chipy které RAM sdili, kde jejich frekvence = frekvence VRAM), v tvém pripade je rozdil zanedbatelny.

Ptal se naco počítač chci používat, jelikož to co tam dělám žere 24 GB ramek a 100% processoru, tak jsem to přirovnal k tomuhle, neměl by jsi mi tady spíš pomoct, než tu jen vymýšlet proč nepomáhat?

Myslis ze uvedeny zaklad bude vyhovovat na tvou VM ?
50 000 je zbytecne hodne, vlezes se komplet do 32-37 000.

• Zaklad CPU + RAM + ZAKLADNI DESKA : 20 000Kc

<CPU> : i7 4790K 4C/8XThreads (x8CPU logicky procesor).
<Zakladni deska> : ASUS SABERTOTH Z97
<RAM / Pamet> : G.SKill TridentX 32GB (4x8GB) DDR3 1600 CL7 /*doživotní záruka.

• Na VMachine budes mit opravdu velmi dobry zaklad a vykon kde mas jak dostatecne srdci TH '8x4Ghz' CPU (4.5GHz v TURBO), tak dobrou frekvenci, Hyper-V, tak jak dostatecne RAM (s CL7) pro vice virtualnich stroju, kde nebude problém kazdé VMachine (virtualnimu PC) pridat klidne 4Gb RAM + 2x Core (dle poctu masin).
* Procesor je ODEMKLY, kde i do budoucna muzes pridat na frekvenci, kde z neho vytahnout 5GHz neni problém, zakladni desku na to mas kvalitni a hlavne stabilni, deska samozrejme podporuje i HDD profil RAID 0, 1, 5, 10..

Gigabyte MD30 s 2X 'E5-2600 V4' + 128Gb v profilu Quad Chanel , také udela svoje, ale na tvou cinost by to bylo zbytecne nadmiru :-)http://b2b.gigabyte.com/products/product-page.aspx ?pid=5147#ov

Díky za tipy. Proč skok z intel xeonu do serverů na i7 do PC? To kvůli tomu taktování? Jinak dal jsem vše do sestavy a je tam cena 42 tisíc, ještě bych se chtěl zeptat na tu grafickou kartu, jestli budu vůbec 1070 potřebovat když nebudu hrát hry, a taky bych se chtěl zeptat na case, jestli je kvalitní a jestli se tam vše vleze. A ten chladič tam být nemusí, když je chladič k tomu CPU v balení ne?

Jestli nepotrebujes vylozene technologii Nvidia, zakup AMD RX480 8Gb, nebo lépe GTX@1060 s 6Gb zda-li nepotrebujes VRAM.
* Ale jestli nepotrebujes grafiku vubec, zakup nakyho rychlejsiho prcka, ale vis co, VRAM se muze hodit, na 8X PC po 512 by tech GTX@1060 6GB bylo akorat.
Navic nic ti nebrani spustit i novjesi hry ve FHD@1080p prakticky na ULTRA, jestli znas GTX 980 ? GTX1060 je takové to co je tak nejbliz k tomu :-)

<RAM> je pro uschovani logickych vypoctu (v 0101010) pro CPU, kdezto <VRAM> je pro GPU (Graficky procesor)

Proč skok z intel xeonu do serverů na i7 do PC

Protoze 'levneji' dokaze podat 'lepsi' vysledek nez uvedeny XEON a ma odemkly nasobic, navic ma i IGP (integrovany graficky chip), kde popripade nemusis zakupovat grafickou kartu a pro zobrazeni pouzit jen tu integrovanou.

No dobry, myslim ze TROLOVANI bylo dost, ja s tebou koncim .
* Pred par minutama jsi Grafiku nepotreboval ted chces Surround na 6 monitoru, navic jsem pocital pri vyberu se vsemy moznostmi které mohou prijit casem, podporuje jak SLI tak Crossfire a to v na profilu PCIExpress 2x16 (coz je nejlepsi pomer, zadné papirové zakladni desky 2x8 nebo 1x16 + 1x4), naschledanou..

NENÍ TO ŽÁDNÉ TROLLOVÁNÍ, MYSLÍM TO VÁŽNĚ! Proč si tu každý myslí že si tu z vás dělám srandu? To že potřebuji 6 monitorů už jsem psal před tím. To že grafiku nepotřebuju jsem opravdu nikde neříkal... fakt jsme rád že mi pomáháš a ten počítač chci koupit už zítra. U té desky nikde nevidím že podporuje crossfire, kde jsi to zjistil?

Myslis ze natolik, aby jsis doplatil z 2x v necem trochu lepsi o 5 000Kc vic ? :-)
Graficky chip je identicky, at je to Asus, nebo Gigabyte, lisi se treba chlazenim, kde ty male bude jednodussi chladit v Crossifre (jsou podstatne mensi a s vykonym chlazenim), kde v prumeru vyjdou o +- 1-2 000 Kc mene, coz u Crossfire muze delat rozdil az 5 000Kc za stejny vykon.

Tak on by sel popripade udelat i opravdu tiché PC na pul Half/pasivnim chlazenim, nebo obe grafické karty chladit pres WaterCooling (vodni blok) ale stalo by to vice ;-)

UKAZKA vodniho chladiciho bloku : VODNI BLOK GPU

V tom pripade ASUS STRIX (Republique Of Gamers 6 000Kc) https://www.czc.cz/asus-radeon-rx-470-rog-strix-rx 470-o4g-gaming-4gb-gddr5/196190/produkt
* Navic na Crossfire maji docela sikovne provedené chlazeni, nikdy jsem tento model v ruce nemel, tak nemohu posoudit co to da v praxi :-).

Rozdil mezi tou ASUS a tou X jsou video vystupy. /* Zalezi jestli monitory jsou DVI nebo HDMI. /* Model s vyce vysupy HDMI jsem uvadel, jelikos nekteré monitory DVI vstup nemaji.

OMG :-?

Ty se asi rád cítíš jako hodně VIP klient.
Ty paměti jsou jak z jiné dimenze. Zdroj také zbytečný. Bednu by si sestava tohoto rozpočtu zasloužila také mnohem slušnější. Stejně jako nechápu volbu tvého CPU. Starý soc., když za stejnou cenu můžeš mít novější technologii. Mít v sestavě za 40k GPU "nižší" třídy, to chce fakt odvahu. Nevím, tohle bych nechtěl. Za ty prachy by se nechalo postavit něco, co by tomu tvému návrhu nakopalo (_!_)

Sám píšeš, že to nechápeš, ale když ti tu někdo něco radí, neustále máš potřebu vymýšlet něco více kůůůl.

Mít v sestavě za 40k GPU "nižší" třídy, to chce fakt odvahu

Jsou pocitace co stoji 80 000Kc a maji jen iGP, ted co budeme delat, to sou blbci ze koupit PC za 80K korun za které nema ani GTX@1080 a nezahrajou si v Call Of duty nebo CSKO na 300FPS, to je nebrat co ?

tvého CPU. Starý soc., když za stejnou cenu můžeš mít novější technologii. Mít v sestavě za 40k GPU "nižší" třídy, to chce fakt odvahu

Jenze on tam ty Grafické karty ma jaksy 2 né 1.
Ty veci si tam nedal sam, klidne 'POSKLADEJ' lepsi sestavu, tim lip, (nové technologie neznamena lepsi vykon) ale podivej se k jakému ucelu pc sklada, samozdrejme poskladej stejne vykonou (nezapomen na 8 vlaknovy procesor), stejné moznosti, zaruka, vykon kvalita . /* Nepocitaje jednu grafickou kartu pro 6 monitoru a moc ten GOOGLE neuvar az budes hledat chytraciny ..

XoXoChanel: nezapomeň na svou aférku z minulosti, kdy si to psychicky neunesl a dostal si banánek za to, že sis vytvořil fiktivní účet, aby sis do mě mohl tajně rýpnout a naivně si doufal, že to nikdo nezjistí. Pak si plakal, aby ti ho smazali. A teď k věci..

Tím, že jsem reagoval na zakladatele, to vážně neznamená, že to pro tebe musí být zákonitě záminka k tomu, aby ses do mě začal navážet. Alespoň se pokus reagovat bez urážek a normálně konverzovat.

Já mu neodpírám paměti 32GB, ať si tam pro klid duše naláduje třeba 64, mluvil jsem spíš o tom vzhledu těch pseudopamětí. Nechají se vybrat i normální, se kterými nebude případně problém kvůli místu. Normální člověk se s nimi třeba spokojí, ale možná nebudou tak kůůůl.
Jinak pokud si posuneš vlákno nahoru, zjistíš, jakou GPU jsem mu vzhledem k jeho rozpočtu doporučoval. Pak začal mlít o tom, že má v úmyslu v budoucnu 2 GPU propojit. Reagoval jsem tím, že jsem podotkl, že samostatná GPU bude vždy lepší volbou, než 2 (byť výkonově na stejné úrovni).

Suma sumárum jsem řekl svůj názor, stejně jako to tu celou dobu děláš ty, netřeba v tom dále pokračovat, nemám zájem.

Spis uz dej odkaz na tu SESTAVU, nez opet jen kecy, kecy, kecy, za které schovavas svou neznalost.
* Co prispevek to zbytecnost, bud dej navrh na sestavu na zaklade pozadavku, nebo odejdi (tvuj prispevek jsem cetl jen po druhy radek, myslim ze s vlaknem nema stejne nic spolecného ).

pseudopamětí

Coze ? CL7micky G.SKill s dozivotni zarukou ?
Kdyz tomu nerozumis, nevyjadruj se, nebo to dopadne jako naposled a budes doporucovat 650W za 650W protoze je lepsi.

Já mu neodpírám paměti 32GB, ať si tam pro klid duše naláduje třeba 64

Coze ? Vis vubec k cemu to PC chce ?

* Jenom papouskujes a opakujes co jsi zde slysel v jinych vlaknech a ani nevis proc, ono nejsou jen HERNI Pocitace ..

XoXo tak by jsme mohli teď dořešit ten PC, case už jsem vybral, teď jen zbývá zdroj a chladič na CPU. Zdroj bych tam chtěl Seasonic protože o seasonic vím že jsou to nejkvalitnější zdroje, dal jsem tam 650W ale nevím jestli to bude stačit, když tam budou 2 grafárny. Chladič jsi mi doporučil nějaký jiný, kvůli tichosti, ale jak jsem říkal na tom jak je to tiché mi nezáleží, hlavně aby to dobře chladilo.
Jinak se chci ještě zeptat ohledně těch grafických karet, co znamená to 1x +pin PCIe? U jedné RX 470 od ASUSU je to uvedeno, ale u druhé co jsme tam dali od ROG to uvedeno není.

Žádná trollovina to není pane chytrý. A nevím jestli by děťátko potřebovalo 4 virtuály s makrama v excelu, děťátka ani neví že něco takového existuje, tak se prosím nevyjadřuj a nebo mi pomoc se skládáním PC :)

Hledal jsem na internetu nějaké grafické karty, do kterých bych mohl zapojit 6 monitorů. XoXo mi radil rx 470 od AMD které mají eyefinity, jenže ty nemají 3 HDMI výstupy. Nějaká grafická karta RX 470 od značky XFX má sice 3 DisplayPorty, jenže displayport není tak dobrý jak HDMI ne? Chci do toho PC prostě zapojit 6 monitorů, tak aby měli všechny stejný obraz (takže aby byly všechny v HDMI). Jediné karty co mají 3x HDMI jsou GTX 1050, ale ty zase nemají tu podporu eyefinity... Jak to mám vyřešit?

Dobře díky. A četl sis k čemu budu PC používat než si našel tuhle? Já jen jestli si nenašel nějakou na hraní atd. Takže grafickou kartu už mám vybranou, teď zbývá ještě HDD a ty monitory. Měl by si čas mi s tím poradit? HDD bych chtěl nějak dost velký na hodně dat. Takže tak 2-3 TB a monitory klasický 1920x1080, jenže nevím který budou nejlepší a hlavně levný jak ty co tam jsou teď. Ty co tam jsou právě nemají DisplayPort, a šlo by např. tohle HDD ? Má jen 5200 otáček, 7200 by bylo asi lepší.