Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční automatická synchronizace času ve Windows 10

Mám problém s automatickou synchronizací času ve windows 10, kterou jsem si v plánovači úloh nastavil tak, aby se spouštěla při každém přihlášení jakéhokoli uživatele. Přestože v historii této úlohy jsou vidět záznamy o tom, že úloha proběhla v daný moment, systémový čas se nesynchronizuje s přednastavenými time servery, kterých jsem zkoušel více a o kterých vím, že na nich synchronizace času funguje bez problémů.
Zároveň jsem si všiml, že se čas automaticky synchronizuje: 1) vždy když přenastavím a uložím novou adresu time serveru 2) kdykoli v nastavení data a času vypnu a znovu zapnu přepínačem automatickou synchronizaci času.
Věděl by někdo, z jakého důvodu naplánovaná úloha pro automatickou synchronizaci času ve windows 10 nesynchronizuje čas, přestože se tváří, že proběhla v pořádku a spojení s time serverem a synchronizace času inicializovaná manuálně funguje?

Proč to spouštíš přes naplánovanou úlohu? Čas se přece aktualizuje automaticky.
Při spouštění či přihlašování na to třeba není dost času. Zkus to nastavit na určitou dobu (ne při přihlášení).
Nikdo tady taky nevidí, jak vypadá ta tvoje naplánovaná úloha. Neblokuje ti to firewall?
V Prohlížeči událostí o tom není nějaká zmínka? Zkoušel jsi nastavovat ntp.ujf.cas.cz?

Přes naplánovanou úlohu to spouštím proto, že čas potřebuji mít seřízen hned po přihlášení do windows. Takže parametr po přihlášení uživatele je pro tento případ nejideálnější.
screenshoty nastavení této úlohy dávám do přílohy. Nastavení aktualizace na určitý čas mi tedy moc nepomůže, protože toto PC se spouští v různé časy. Problém je v tom, že úloha proběhne, ale čas se neaktualizuje, dokonce jsem v rámci hledání problému zkusil stejnou úlohu fungující v jiném PC s windows 8.1 vyexportovat a naimportoval do PC, kde tato úloha neplní svůj úkol a po spuštění této importované úlohy se nic nezměnilo, úloha proběhla, ale čas se neaktualizoval. Zkoušel jsem servery, o kterých vím, že na jiných PC fungují bezproblémově.

viz níže. Nepotřebuješ. pokud to chceš řešit ve vlastní režii, službu si přes sc spustíš, následně spustíš sychronizaci času a pak službu zase zastavíš. Toto je ovšem nestandardní řešení. Pokud chceš automatizovat (např. při spuštění PC nebo přihlášení uživatele (lepší řešení)), použij úpravu triggerů u již předchystaného tasku v plánovači.

@echo off
w32tm /resync /force

Tohle si dej do souboru .bat a ten zadej v poli Akce (spustit program).
Tohle - narozdíl od toho, co jsi napsal - funguje.

Každopádně aktualizovat čas denně není úplně normální. Proč to děláš?
Neodchází ti třeba baterie na základní desce?

Jde o mini PC Rikomagic, u kterého se zastavuje čas po dobu jeho vypnutí.Tzn. při příštím spuštění je nastaven stejný čas, jako byl v moment jeho posledního vypnutí.

Vytvořil jsem bat soubor viz screen, nastavil jeho spuštění do aktivační události s nejvyšším oprávněním jako uživatel "system", úloha sice proběhne, ale čas se stále neaktualizuje.

Ano defaultní plány v task sheduleru na synchronizaci času se právě snažím rozchodit. Nicméně bylo tu napsáno, že toto defaultní nastavení v akci: %windir%\system32\sc.exe start w32time task_started , není tak dobře funkční, jako toto: w32tm /resync /force Jenže toto nastavení nefunguje vůbec, ani pokud spustím příkazový řádek jako admin a napíšu tento příkaz. Nabízí se tedy otázka, co přesně ve Windows 10 u této defaultní úlohy změnit, aby fungovala jak má? Předpokládám, že bude zřejmě třeba změnit uživatele na Systém, kvůli plnému oprávnění a to jak u úlohy Force Synchonize Time i samotné úlohy Synchronize Time ? A u obou nastavit spouštění akce po přihlášení uživatele? Je to vše co by mělo zprovoznit automatickou aktualizaci času ?

Tak v mini PC s Windows 10 (proto abych se vyhnul opravné instalaci), jsem ještě zkusil v plánovači úloh vytvořit základní úlohu (s cestou, která zde byla už zmíněna v souvislosti s řešením pomocí bat souboru) s nastavením aktivace při přihlášení uživatele vyvolat akci spuštění programu: "C:\Windows\System32\w32tm.exe" s argumentem:"/resync /force" a po dolazení oprávnění zaškrtnutím funkce "Spoustit s nejvyšším oprávněním", "spustit nezávisle na přihlášení uživatele" a změně konfigurace pro Windows 2008(která se automaticky předvyplnila) na konfiguraci pro Windows 10, začala úloha fungovat jak má. Během testování a mnohých pokusů správného nastavení se mi dvakrát při ručním spuštění této úlohy stalo to, že došlo k deaktivaci Automatické aktualizace času v nastavení "Data a času". Otázka je, zda by tento anomální jev měl během dalšího běhu této úlohy nějaký negativní vliv.?

Problém ale nastal v druhém PC s Windows 8.1, kde bylo třeba k zapnutí funkce "spustit nezávisle na přihlášení uživatele" ověření totožnosti uživatele dialogem, kde je třeba doplnit heslo k aktuálně přihlášenému účtu. To ale uživatel nemá nastaveno a tak nebylo možné tuto změnu dokončit. Napadá někoho, jak tento požadavek systému obejít, nebo bude třeba u tohoto uživ. účtu také nastavit heslo?

Já měla stejný problém a vídám ho u vícera PC s windows 10. Nastavila jsem synchronizaci, ale po čase se mi čas vždy začal odchylovat. Když jsem pak otevřela nastavení času a synchronizaci s internetem, nebyla další synchronizace naplánovaná, jen že počítač je synchronizovaný, ale synchronizace sama neprobíhala.

Řešení: otevři si okno služby, (třeba přes správce úloh - přepni na kartu služby, pravým tlačítkem na kteroukoliv z nich a otevři okno služkby) najdi windows time, otevři a pokud je nastaven na spuštění ručně,(kdy se spouští opravdu jen, když do toho sdám vrtáš) přepni na automaticky. Pak se bude aktualizovat čas stejně jako ve starších windowsech: při každém spuštění PC plus v plánovanou dobu. Pak už na to plánovač úloh nepotřebuješ.

Taky bojuju se synchronizací času na starém notebooku s nenormální připájenou baterií pro cmos (žádnej knoflík), která se jednak asi nedá sehnat, a jednak aby se k ní člověk dostal, tak musí doslova rozebrat celý notebook. (Acer Aspire 5741Z)

Notebook vždy po zapnutí nastaví něco úplně náhodného, třeba jako září 2029, pak nefunguje nic, ani google nechce hledat.
a ani ručně synchronizovat čas ve windowsech nefunguje protože je prý datum moc vzdálené.

Zkusil jsem úplně všechno z předchozích rad a nefunguje pořádně nic.

Takže, nakonec jsem našel obsah baťáku zde:
synchronizace-casu-ve-windows-pres-prikazovou-radku
který konečně funguje naprosto spolehlivě.

radši ho sem přecituju, kdyby odkázaná stránka přestala fungovat:

Uložte jako .bat a spusťte jako Administrátor:

w32tm /debug /disable
w32tm /unregister
w32tm /register
net stop w32time
w32tm /config /syncfromflags:manual /manualpeerlist:"tik.cesnet.cz tak.cesnet.cz"
net start w32time
w32tm /config /update
w32tm /resync /rediscover
w32tm /resync /force