Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční automatická synchronizace času ve Windows 10

Mám problém s automatickou synchronizací času ve windows 10, kterou jsem si v plánovači úloh nastavil tak, aby se spouštěla při každém přihlášení jakéhokoli uživatele. Přestože v historii této úlohy jsou vidět záznamy o tom, že úloha proběhla v daný moment, systémový čas se nesynchronizuje s přednastavenými time servery, kterých jsem zkoušel více a o kterých vím, že na nich synchronizace času funguje bez problémů.
Zároveň jsem si všiml, že se čas automaticky synchronizuje: 1) vždy když přenastavím a uložím novou adresu time serveru 2) kdykoli v nastavení data a času vypnu a znovu zapnu přepínačem automatickou synchronizaci času.
Věděl by někdo, z jakého důvodu naplánovaná úloha pro automatickou synchronizaci času ve windows 10 nesynchronizuje čas, přestože se tváří, že proběhla v pořádku a spojení s time serverem a synchronizace času inicializovaná manuálně funguje?

Taky bojuju se synchronizací času na starém notebooku s nenormální připájenou baterií pro cmos (žádnej knoflík), která se jednak asi nedá sehnat, a jednak aby se k ní člověk dostal, tak musí doslova rozebrat celý notebook. (Acer Aspire 5741Z)

Notebook vždy po zapnutí nastaví něco úplně náhodného, třeba jako září 2029, pak nefunguje nic, ani google nechce hledat.
a ani ručně synchronizovat čas ve windowsech nefunguje protože je prý datum moc vzdálené.

Zkusil jsem úplně všechno z předchozích rad a nefunguje pořádně nic.

Takže, nakonec jsem našel obsah baťáku zde:
synchronizace-casu-ve-windows-pres-prikazovou-radku
který konečně funguje naprosto spolehlivě.

radši ho sem přecituju, kdyby odkázaná stránka přestala fungovat:

Uložte jako .bat a spusťte jako Administrátor:

w32tm /debug /disable
w32tm /unregister
w32tm /register
net stop w32time
w32tm /config /syncfromflags:manual /manualpeerlist:"tik.cesnet.cz tak.cesnet.cz"
net start w32time
w32tm /config /update
w32tm /resync /rediscover
w32tm /resync /force