Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesor Athlon 64 X2

Zdravim... mam Athlon 64 X2 (2,5Ghz)...

šlapal dlouhý roky krásně, poslední dobou pokulhává... přeinstaluju (disky vždy formátuju). Ale bych rád aby šlapal ještě líp... Má cenu v bazaru utratit šest stovek za 3GHz?

Bude to znát? Rád si zahraju i nějakou tu starší hru na nový to už nějakej pátek ale PS to jistí...
Bude pak třeba i lepší chladič nebo bude stačit jen lepší větráček (ty chci koupit stejně, hučí to jak vysavač po těch letech).

A nějakej tip na dobrej free prográmek na čištění (ccleaner mam)

To "staci".

Má cenu v bazaru utratit šest stovek za 3GHz?

Za 3GHZ coho, akoze rovnaky procesor o 0,5 vykonnejsi? To nedava zmysel.
Lepsi ventilator sa vzdy kupit da, ale ty budes mat, pocitam, boxovy chladic a do takeho chladica investovat... to nie su zrovna rozumne minute peniaze.

Radsej sem napis celu zostavu. Niekto ti mozno poradi, co by stalo za to vylepsit.

Ano stejny jen vykonejsi... Athlon 64 X2 4800+ (2,5GHz) za Athlon 64 X2 6000+ (3,0 GHz)

Je to stara znackova sestava acer aspire e380

mainboard acer em61sm (am2 socket, max 3GHz)
Athlon 64 X2 4800+ (2,5GHz)
2GB Ram DDR2, nyni 4GB DDR2
GeForce 8400GS, nyni 9500GT

Nechci do toho rvat moc prachy a moc smysl to ani nema, jediny co sem myslel ze by za to stalo sehnat za par 3,0GHz (maximum co podporuje deska)... z bazace chladic nebude, jen procesor, chladic mam boxovej, ale na tom 2,5GHz (en asi nebude tak dobrej, nebo cpou vsude stejny?
Chapu ze asi zni smesne delat neco s timhle zelezem, ale ve svy dobe to bylo dost slusny a jeste nedavno sem vklidu hral treba mafii 2, ME celou trilogii, prvniho zaklinace atp.

Menit desku abych mohl dat jeste lepsi procesor a nasledne menil i grafiku... to si to radsi budu hazet do prasatka a pockam na 4,7GHz osmijadrovy FX... sice mam radsi intel, ale ty fx se zdaj zajimavejsi nez kibby lake. Jenze do ty doby... ten litr je max co sem do tohodle ochotnej investovat.

Nechci do toho rvat moc prachy

A co takto ten sucasny Athlon trochu pretaktovat (IMHO sa na 2,8/3,0 musis dostat v pohode).

(en asi nebude tak dobrej, nebo cpou vsude stejny?

Tak to ti neviem povedat ako boli v tejto serii riesene boxy a v podstate je to jedno. Kup si nejaky poriadny chladic CPU, vacsinou su kompatibilne s x socketmi, takze by si ho mohol pouzit aj v buducnosti v novom PC.

cistim kazdej mesic pravidelne, spis by to zaslouzilo defragmentaci uz, ale to vyresi reinstal s formatovanim disku.

Jenze ja chci aby behal jeste o kus lip... deska zminena byla (acer em61sm). Nic lepsiho nez ten 3GHz athlon uz tam nedam. Slo mi spis o to jestli ten rozdil pul gigahertz bude znat u nejaky ty hry. Ale fairplay mi uz odpovedel... :D

GTA5 na full asi, ne?!? :D boha jeho, nechapu tenhle styl odpovedi... chci proste aby slapal o neco lip, ze z toho hernim masinu neudelam je mi jasny.

setrim a cekam az bude novej 14nm zen (jebat predrazenej skylake a jeho nastupce kibby kterej je to samy jen "nataktovany") do ty doby chci ozivit patnactilety pc jak rikas. Jestli nemas nic k veci tak pssst...

JJ necelejch 700 + poštovný (už sem objevil)... právě mě zajímá jestli to bude znát. fearplay psal ze u tohodle Athlonu 64 X2 z 2,2 na 3,0GHz mu fps na wowku stoupli rapidne (gpu stejny). Nahlodal me i green4 s tim taktovanim... jenze to je pro me trochu spanelska vesnice a nevim jestli to, to my zelezo vubec umoznuje.

Jinak jestli chladic staci boxovej tak parada, vetracek novej uz mam (ten tam pude tak i tak kvuli hluku, po tech letech to je jak vysavac pri zatezi, ale pisou i vetsi prutok tak by to snad melo bejt ok ikdybych koupil ten 3GHz).

jinak rád bych dodal...

reinstaloval a šlape jak novej, ještě pořád dokáže překvapit na svý léta ikdyž do žádnýho srovnávání bych nešel :D

Hodil sem nejnutnější aktualizace a pro jistotu hned zakázal automatický hledání... před časem sem dlouho řešil neúměrný zatěžování CPU i ramek jednim procesem, než sem přišel na to dělal podělanej msupdate... (šílenej tejden).

S touhle deskou a verzí biosu nic nenataktuju, tak ještě popřemejšlim jestli stojí za to utratit těch pár stovek za to samý jen s vyšší frekvencí nebo je přihodit do prasátka a počkat na ZEN (na kterej čekám tak jako tak).