Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zjistit vadný HDD

Dobrý den, mám jeden notebook HP, který má pravděpodobně vadný HDD /systém WIn 8 nelze nastartovat, po přeinstalaci po chvíli padá/ Než pořídím nový HDD, chtěl bych mít jistotu, že je to tím HDD. Napadlo mě vytvořit flešku s live linuxem, ten disk odpojit a spustit ten linux z flešky. Pokud to půjde, tak je to diskem a můžu vyloučit chybu např v RAM, na desce atd. Je tato moje úvaha správná?

green4 : hlboko sa Ti ospravedlnujem.

Asi nedorozumnenie. Ked chce vypojit disk a testovat ho v inom PC, preco nie.
Teda test priamo v OS (HDTune).
Ja a davam prednost diagnostike vyrobcu.

Ked bude diagnostikovat HDD v inom PC, diagnostikuje disk.
Ked nabootuje Test HDD na problematickom zariadeni, testuje pripojenie, dany kontroler, zbernicu, teda dany HW, nielen disk.

A este jedno : "Nic take som mu ale ani neradil"- precital som si vlakno znova, potom este raz, a znova.
Kde breboha tvrdim, ze si to prikazal.

nainstaluj si program HDD control 2 ten ti ukaže jak je natom vaš hardisk