Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi router a dve siete

Ahojte,
Pekne by som poprosil o pomoc. Mám taký problém ktorý nie je moc zložitý ale je komplikované ho vysvetliť. Dúfam že niekto pochopí a pomôže mi.
Mám jeden wifi router od tplinku 50mb myslím. Využívam ho pre wifi pripojenie niekoľkých mobilov ntbkov a pc. Nebol s tym doteraz ziadny problém. Pripojil som do tejto wifi siete s nazvom Wifi1 este niekoľko IP kamier. Teraz už trochu problém je. Zrejme sa tá sieť nejako zahltuje a spomaluje a pretazuje.
Preto by som chcel kamery napojit mimo toho pouzivaneho wifi routru a teda mimo siete Wifi1. Chcem si teda vytvorit siet2 kde napojim len kamery tak aby router s wifi bol mimo a pekne fungoval pre mobily ntbky a pc ako doteraz. Zároveň ale chcem túto druhú sieť2 pripojiť na internet a teda na sieť wifi1 (resp. Je možné zapojenie jedného PC na ktorom bežia kamery v sieti 2 na dve siete sucasne? Musí byť v sieti2 kvoli kameram a zároveň v sieti Wifi1 kvôli internetu.) . Keď to spravím dosiahnem vlastne znova rovnaký výsledok nie? Celá siet2 mi pôjde cez wifi router a siet wifi1 nie?

Ďakujem veľmi pekne za pomoc.

Čiže teoreticky môžem mať aj 50 kamier a na wifi router a internet to nemá žiadny vplyv je tak?

Co znamená ze ten router je 50mb ci co? Ide o to koľko dát resp. Aku rýchlosť prenesie cez wifi?

Na tom wifi routeri je taktiez slot na lan teda na siet - mozem kamery zapojiť aj tam alebo radšej do switchu a minúť tak len jeden lan port na wifi routeri? Resp. Wifi router zatazim aj tymito portami alebo sa da zatazit len využitím wifiny?

teoreticky môžem mať aj 50 kamier a na wifi router a internet to nemá žiadny vplyv

má. ten brouk v routeru má omezený výkon, neutáhne 50 klientů.

ten router je 50mb ci co?

otoč ho vzhůru nohama a přečti si přesný typ. a nepleť si obchodní značku laboratorní rychlosti se skutečnou propustností.

wifi je zarušené spojení s bídnou propustností. je rozumné zapojit pevné síťové prvky na drátovou lan - klidně přes switch, ať si nezaplácáš všechny porty v routeru.

Takže to čo ide cez switch nemá žiadny vplyv na kvalitu pripojenia na internet cez wifi router či už lan káblom alebo wifinou? Resp. Akékoľvek zapojenie do (rovnakej) siete mimo zariadenia - wifi routru - nemá žiadny vplyv na prenosovu rýchlosť v tej istej sieti?
Alebo inak. Keď zapojím 50 kamier cez switche (mimo wifi routru) brouk v routri je voľný a čaká na ďalšie kamery alebo iné zariadenia?

Veľmi pekne ďakujem.

O čo Ti presne ide? Prenos dát z kamery niekam ide len vtedy ak o to niečo-nejaké zariadenie požiada... Čiže ak sa na kamery nepripojíš = nič, žiadne dáta netečú nikam...

Pokiaľ máš ku kamerám pripojené napr. nejaké nahrávacie zariadenie (NVR, PC server apod.), potom samozrejme dáta budú mať vplyv. Ak kamery práve nesleduješ, môžeš si surfovať cez wifi koľko chceš. Akonáhle pošleš požiadavku na zobrazenie obrazu z kamery = je to "takmer akoby si pozeral film na youtube"... Čiže zníži sa prenosové pásmo pre všetko ostatné.

Fakt netuším, čo presne sleduješ (ako to máš zapojené, kde sa pripájaš na kamery a odkiaľ...), ale z Tvojho laického popisu som to celkom nepobral a vysvetľovať Ti ako funguje prenos dát po sieti nemám chuť...

Keď zapojím 50 kamier

na vymyšlené problémy není nikdo zvědavý. při 50 kamerách si najmeš profesionální firmu a zaplatíš to.

brouk v routeru není volný, řeší datový tok ven a možné dotazy všech síťových zařízení z tvé sítě.
datový tok je to, co stahují/posílají pc v síti + všechno co leze z kamer.

otoč ho vzhůru nohama a přečti si přesný typ.

ani to jsi nebyl schopný udělat. třeba má někdo čas nebo chuť na provokace nudících se dětí.