Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční myši

Ahoj všem, chci se zeptat, dá se nějak spravit myš, když se jí zlomí šňůra? Už mám doma pár myší, které nefungujou nebo vynechávají, protože mají někde zlomenou nebo nalomenou šňůru. Co se s tím dá dělat? Vyhodit myš jen kvůli šňůře?
Dají se někde koupit samostatné kábly, nebo nevíte jestli se to dá vyměnit? V myších je ta šňůra připojená zástrčkou, ale těch zástrček je několik různých druhů co jsem viděl. Fungovala by třeba optická myš s káblem od starší myši s kuličkou?

To budu asi nejake luxusne mysky, ze? ... ak nie - tak smer elektroodpad.
//

V myších je ta šňůra připojená zástrčkou, ale těch zástrček je několik různých druhů

Snad ti pomoze spajkovacka.

ale některé nereagují vůbec

Kde beries istotu, ze je chyba zrovna v kabli?

Chyba je v káblu, protože v práci sme těch stejných myší měli víc, a postupně jich dost odešlo, tak sem vzal funkční myš, připojil sem z ní kabel k té nefunkční, a fungovala. Takhle vylučovacím postupem sem zjistil, že u většiny myší byla špatná šňůra, a u menší části z nich byla vadná samotná myš. Tak sem to skompletoval tak že sem ze 2 nefunkčních udělal vždycky jednu funkční. Ale pak mi zbyly funkční myši bez šňůr, protože šňůr odešlo mnohem víc.

Většinou nejsou nic luxusního, takže asi vyhodit.
No já si moc nedokážu představit, jak bych v tak malinké zástrčce něco letoval. Možná by se to dalo přiletovat i přímo k té desce, to bych mohl zkusit.

Možná by se to dalo přiletovat i přímo k té desce

Ano, tak by som na to siel aj ja.

Většinou nejsou nic luxusního, takže asi vyhodit.

Ak su to pouzivané lacné kancelarske mysky, tak v podstate nemaju ziadnu hodnotu ani keby boli funkcne. Ako hra pre studenta, ktory sa uci spajkovat je to dobre, ale inak by som s tym nestracal cas.

Kabely myší (a vůbec všech zařízení s kabelem) se lámou nejčastěji v místě výstupu ze zařízení (v tomto případě myši). Je možno kabel v tomto místě ucviknout, oholit a připojit na původní konektor. Takto vzniklé zkrácení není nijak velké.
Dalším pravděpodobným místem je konektor USB, tady je situace poněkud horší, musí se sehnat konektor určený pro pájení. Nebo použít kabel z jiné, třeba nějaké levné myši a přepojit konektor, jako v prvním případě.
Všechna tato řešení jsou ale pro tebe nejspíš nepoužitelná, protože asi pro tebe není dostupné pájení (kdyby bylo, už bys pájel a nevyptával se).
V každém případě, pokud bys chtěl použít kabel z jiné myši, tak bys ho musel přepájet na původní konektor - jenom vzácně je konektor jiné myši stejný jak co do rozměrů, tak co do zapojení.

Ustřihnout kabel a spájet ho můžu, bude to asi ulomené u myši, protože tam se s tím nejvíc pohybuje. Pájet umím, akorát ty konektory jsou tak malé, že tam bych to asi netrefil, mám jen normální trafopáječku, takovou tu s tím ohnutým měděným drátkem.
Je fakt že u těch levných myší se nato asi vykašlu, akorát zkusím jednu která je optická a ještě má tlačítko navíc a to se mi hodí ve hrách.
A šel by použít kabel od obyčejné myši s kuličkou k optické myši? Myslíte že ty drátky budou mít stejné barvy a že jich bude stejný počet?

Já jsem spíš myslel jestli se nedá koupit náhradní nový kabel, a třeba kvalitnější, co se za chvíli zase znova nezlomí.

A šel by použít kabel od obyčejné myši s kuličkou k optické myši? Myslíte že ty drátky budou mít stejné barvy a že jich bude stejný počet?

Na farby kaslat, hlavne aby sa to zapojilo rovnako. USB 2.0 konektor do PC ma predsa 4 kontakty, takze ak mas v tom kabli, ktory chces pouzit 4 "dratky" je pouzitelny, je jedno z coho si ho vypitval.