Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows nenabootí s integrovanou GK

Zdravím,

setkal jsem se s problémem po reinstalaci OS (W7).

Instalace samotná proběhla hladce, ale problém potom nastal při nastavování BIOSu.

Mám zapojené dva monitory - Jeden na grafickou kartu a druhý na integr. Jakmile ale v BIOSu povolím multi - monitor tak se odmítá nabootit systém. Při spuštění PC se zobrazí nabídka pro vstup do BIOSu, následně se zobrazí typická blikající pomlčka "_", ale místo bootnutí OS se PC resetuje a zase vyhodí nabídku pro vstup do BIOSu a furt dokola.

Při blikající pomlčce jsem se po znásilnění ESC dostal do recovery, kde jsem windows spustil bez boot loaderu. Vše naběhlo OK, tak jsem zkusil naistalovat drivery pro integrovaný čip, restartoval jsem, ale byl jsem u toho samého problému - pořád jen přeblikávala nabídka pro vstup do BIOSu.

Zkusil jsem tedy odpojit druhý monitor, hlavní monitor přepojit z GK do desky, v BIOSu jsem nastavil jako výchozí zobrazovací zařízení jenom integrovanou grafiku, ale problém přetrvává.

Když vše nastavím zpět na PCI - E a zapojím monitor do GK tak vše zase funguje jak má. Je možné, že je integrovaný grafický čip poškozený? Před reistalací OS vše fungovalo jak má.

PC specs:
Intel Core i5 - 4590 CPU @ 3.30GHz
8,0GB DDR3 RAM
NVIDIA GeForce GTX 960

Základní deska:
ASUS Z97-P s nejnovějším BIOSem (ver. 2907 vydána v listopadu)
Grafický čip v procesoru je Intel HD Graphics 4600

Děkuji za každou radu.

pořád jen přeblikávala nabídka pro vstup do BIOSu

blikající pomlčka je nefunkční spouštění systému z disku (není nalezen bootloader), bios už byl vykonán.
příčinou můžou být nastavení speedboot, secure boot a podobné nesmysly v biosu.
druhá možnost je hdd, na kterém už byl nainstalovaný nějaký systém, pak zrušený viditelný oddíl s windows, ale zůstal starý bootloader 300mb - a instalace nového systému s dalším bootloaderem to neopravila.
počet oddílů a aktivní z nich se dá zkontrolovat bootovacím partition managerem. k biosu zas bývá brožurka.

znásilnění ESC

co tím tazatel myslí a proč používá nekompatibilní jazyk, ví jen pámbůh.

nepařím hry a v životě se obejdu bez externí grafiky, ale mám za to, že po zasunutí pcie grafiky se u stolních desek ta integrovaná vypne.

pořád jen přeblikávala nabídka pro vstup do BIOSu

blikající pomlčka je nefunkční spouštění systému z disku (není nalezen bootloader), bios už byl vykonán.
příčinou můžou být nastavení speedboot, secure boot a podobné nesmysly v biosu.
druhá možnost je hdd, na kterém už byl nainstalovaný nějaký systém, pak zrušený viditelný oddíl s windows, ale zůstal starý bootloader 300mb - a instalace nového systému s dalším bootloaderem to neopravila.
počet oddílů a aktivní z nich se dá zkontrolovat bootovacím partition managerem. k biosu zas bývá brožurka.

Počkám až mi widle nainstalují 212 aktualizací a zkusím vypnout ten fast boot... secure boot má jen dvě možnosti -> "UEFI boot" a "other OS" = nechávám na UEFI.
HDD nepravděpodobný - v instalátoru přes SHIFT + F10 konzoli přes command DISKPART -> "clean all" byl disk vyčištěn komplet (jsem poctivý a trpělivý)x)

znásilnění ESC

co tím tazatel myslí a proč používá nekompatibilní jazyk, ví jen pámbůh.

nepařím hry a v životě se obejdu bez externí grafiky, ale mám za to, že po zasunutí pcie grafiky se u stolních desek ta integrovaná vypne.

Omlouvám se myšleno tím bylo: "Intenzivní mačkání klávesy escape při blikající "pomlčce", div mi prstík neupadl", abych se dostal do té červené nabídky a ručně si spustil widle.

Ano integr se vypne, ale proto je v biosu možnost ho opět zapnout, zajímavý je fakt, že to předtím fungovalo a teď to nefunguje... uvidíme co mi windows udělá po updatech a po vypnutém fast bootu.

abych se dostal do té červené nabídky a ručně si spustil widle.
totoť totok? wZNeqqN.jpg
co to je za verzi windows, jak se tam dostala?

zajímavý je fakt, že to předtím fungovalo a teď to nefunguje...

před/po update biosu? nastavení fastboot se mohlo po update biosu změnit, s bootloadery starších os je kompatibilita všelijaká.

ad 212 updatů - kdyby aspoň jeden z nich byl k něčemu užitečný, bez nových chyb/konfliktů.

Ano to přesně je ta nabídka - Po zvolení "Windows 7 without loader" to naběhne s oběma grafikami, jinak to nenaběhne vůbec...
Verze je Windows 7 Professional 64-bit SP1 - Dostala se tam tak, že jsem je hodil zpět místo W10, které jsem nějakou dobu testoval, ale neobstály... proto ten "clean all" přes diskpart, aby tam nezůstalo nic.
Dělalo to jak před, tak po updatu BIOSu, ve widlích 10 ještě obě grafiky šlapaly poctivě, takže předpokládám, že si ty desítky něco nahrály do BIOSu a teď to dělá bor... "ehm"... neplechu.
Fast boot je vypnutý, secure boot má nastavené klasicky UEFI.

grub loader přece není normální zavaděč windows a nikdy se s nimi nenainstaluje - pokud to není ruský originál. nevím jestli přežil clean all, nebo je to součást speciální edice windows.
preferuju bootovací partition wizard - vidím disk na vlastní bulvy, nepochází od m$, který to s disky nikdy moc neuměl.

z windows10 se do biosu nic nenahraje, i když je to uefi-bios, to by si výrobci pc mohli powerpoint o bezpečnosti rovnou vyfotit.

jde o to, ať systém spolehlivě nabootuje. jestli pojede i zbytečná integrovaná grafika nebo ne je celkem fuk.