Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TL-WR741ND nefunkční wifi

Dobrý den
Mám prodblém s wifi na routeru Tp-link TL-WR741ND do středy mi fungovala wifi na všech zařízeních dnes mi jde wifi poze na Notasu a dle návodu se nemohu dostat ani do nastavení routeru. poradími někdo co stím?

návod bývá nalepený zespodu routeru - přihlašovací adresa a jméno a heslo.
ale pokud máš vlastní nastavení dns, na tplink se podle toho nepřipojíš, mívá tam nesmyslnou doménu.
připojit se kabelem k routeru, vypsat konfiguraci:

ipconfig -all

dhcp = brána = adresa routeru.

dle návodu se nemohu dostat ani do nastavení routeru

Když zadáš do prohlížeče tuhle adresu - 192.168.1.1 - a odentruješ, co se stane?
Pokud to neukáže přihlašovací stránku routeru, tak to budeš muset zresetovat na tovární nastavení (postup je v tom návodu).

zapoměl jsem dodat že mám dole v patře modem s wifi a kabelem pro lepši wifi jsem propojen do toho patra kde je tp-link ale to by neměl být problém ne? když to fungovalo

Konfigurace protokolu IP syst‚mu Windows

N zev hostitele . . . . . . . . . : Ales-PC Prim rnˇ pýˇpona DNS. . . . . . . : Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridnˇ Povoleno smŘrov nˇ IP . . . . . . : Ne WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne Prohled vacˇ seznam pýˇpon DNS. . : Home Adapt‚r bezdr tov‚ sˇtŘ LAN Bezdr tov‚ pýipojenˇ k sˇti 2: Stav m‚dia . . . . . . . . . . . : odpojeno Pýˇpona DNS podle pýipojenˇ . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter #2 Fyzick  Adresa. . . . . . . . . . : 16-E5-43-33-FB-EE Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano Automatick  konfigurace povolena : Ano Adapt‚r bezdr tov‚ sˇtŘ LAN Bezdr tov‚ pýipojenˇ k sˇti: Pýˇpona DNS podle pýipojenˇ . . . : Home Popis . . . . . . . . . . . . . . : Atheros AR9285 Wireless Network Adapter Fyzick  Adresa. . . . . . . . . . : 74-E5-43-33-FB-EE Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano Automatick  konfigurace povolena : Ano IPv6 adresa. . . . . . . . . . . : 2a00:1028:919a:2292:c14f:c694:24be:5394(Preferovan ‚) Doźasn  IPv6 adresa. . . . . . : 2a00:1028:919a:2292:88eb:462c:954d:68b7(Preferovan ‚) Mˇstnˇ IPv6 adresa v r mci propojenˇ . . . : fe80::c14f:c694:24be:5394%13(Preferovan‚) Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 10.0.0.1(Preferovan‚) Maska podsˇtŘ . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 Zap…jźeno . . . . . . . . . . . . : 18. prosince 2016 15:36:46 Z p…jźka vyprçˇ . . . . . . . . . : 19. prosince 2016 15:36:46 Věchozˇ br na . . . . . . . . . . : fe80::1%13 10.0.0.138 Server DHCP . . . . . . . . . . . : 10.0.0.138 IAID DHCPv6 . . . . . . . . . . : 359982403 DUID klienta DHCPv6. . . . . . . : 00-01-00-01-17-C6-7F-27-DC-0E-A1-FA-55-DE Servery DNS . . . . . . . . . . . : fe80::1%13 10.0.0.138 Rozhranˇ NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno Adapt‚r sˇtŘ Ethernet Pýipojenˇ k mˇstnˇ sˇti: Pýˇpona DNS podle pýipojenˇ . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : Atheros AR8162/8166/8168 PCI-E Fast Ethernet Controller (NDIS 6.20) Fyzick  Adresa. . . . . . . . . . : DC-0E-A1-FA-55-DE Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano Automatick  konfigurace povolena : Ano Mˇstnˇ IPv6 adresa v r mci propojenˇ . . . : fe80::a1ca:dc69:71b:6e47%10(Preferovan‚) Adresa IP automatick‚ konfigurace : 169.254.110.71(Preferovan‚) Maska podsˇtŘ . . . . . . . . . . : 255.255.0.0 Věchozˇ br na . . . . . . . . . . : IAID DHCPv6 . . . . . . . . . . : 249302689 DUID klienta DHCPv6. . . . . . . : 00-01-00-01-17-C6-7F-27-DC-0E-A1-FA-55-DE Servery DNS . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1

zapojením do lan se z tplinku stane jen switch (ale musí mít zakázaný svůj dhcp server). celou síť řídí zyxel dole.
pro inteligentní správu by měl mít tplink posunutou ip do této sítě (např 10.0.0.222), ať jde kontrolovat jeho režim.
není to nutnost, na funkčnost switche to nemá vliv, ale jak chceš řídit nastavení wifi na tom tplinku, když se na něj nedostaneš?

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Atheros AR8162/8166/8168 PCI-E Fast Ethernet Controller
Fyzicka Adresa. . . . . . . . . . : DC-0E-A1-FA-55-DE
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Adresa IP automatické konfigurace : 169.254.110.71(Preferované)
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Výchozí brana . . . . . . . . . . :

ten kabel nevidí na tplink - nebo je ten router v nějakém divném režimu.
windows preferují připojení kabelem před wifi. síťovka atheros tak má dostat ip adresu přes kabel pc-tplink a tplink-zyxel z dolního routeru.

Zober ntb, alebo iný pc a prepoj ho káblom s TP-LINK.

Postup (po úspešnom resete tp-linku):

1.) odpoj od tp-linku všetky ethernetové káble (hlavne ten, ktorý ide dole...)
2.) zapoj do LAN zásuvky tp-linku krátky patch kábel
3.) druhý koniec strč do LAN zásuvky ntb
4.) skontroluj výpis ipconfig /all (výpis sem)

právě že se na tplink nenapojím

pochopitelně, když máš ip adresu 10.0.0.1 a tplink má nejspíš původní "špatnou" adresu 192.168.1.1

když dám do modré ethernet zástrčky na tp linku to se asi nic nezmění že?

pokud by fungoval jako router = wan vstup + bude mít povolené dhcp, pak ti tplink má přidělit adresu a dostaneš se na něj. a bude natovat připojení ze spodního zyxelu.

samozřejmě nemůžeš mít v jedné chvíli najednou 2x dhcp, čili zapnuté dhcp i na tplinku a přívod zespodu přivedený do lan.

ale u tebe je problém, že drátová síťovka nevidí na síť:

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Atheros AR8162/8166/8168 PCI-E Fast Ethernet Controller
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Adresa IP automatické konfigurace : 169.254.110.71

po resetu bude mít tplink výchozí ip, zakázané wifi a povolený dhcp.

at Zkouším vše co jste poradily tak se stále nemohu do routeru připojit

Zavolej si k tomu konečně někoho, kdo je schopný router vyresetovat do továrního nastavení a pak jej následně správně nakonfigurovat (spolu se síťovkou v PC).

Když ti to připojení na noťasu funguje, tak si PC nastav podle toho noťasu. Tím se samozřejmě nezmění tvoje schopnost dostat se do nastavení routeru.

do středy mi fungovala wifi na všech zařízeních dnes mi jde wifi poze na Notasu

Navíc jsi osel. Nevíš, co píšeš.

O ponižování nejde. Ty prostě nejsi schopný si s tím sám poradit. Neumíš vyresetovat router do továrního nastavení, ani router či síťovku správně nastavit.

začnem znovu zkraje:

tak routr u jsem sehnal na zkoušku jiný, ale ten samý typ jak mám nastavit tu wifi aby šla na všech zařízeních?

dolní síť má router 10.0.0.138, dobrá.
0) nic ti nebrání bůhvíjak nastavený router nechat zresetovat do factory default.

1) připojit pc k tplinku, wan může být v luftě: pc dostane nějakou adresu a bránu, viz aktuální výpis "ipconfig -all"
do prohlížeče tu bránu a jsi v nastavení -> změnit lan adresu na 10.0.0.222, uložit, restart. novou adresu napsat centrofixem na router.

2) do prohlížeče 10.0.0.222, vlézt do nastavení wifi, tu nastavit stejně jako zyxel, jen vysílací kanál o 5 vedle. jestli je doma více wifi founů (dnes běžně), na obou routerech nastavit pevný režim šifrování wifi: wpa2 + aes, žádné automatické přepínání.
lan: zakázat dhcp, uložit, zas restart a kabel zespodu píchnout do lan tplinku.

3) mělo by to jet i s wifi, pro formu zkoukneš výpis "ipconfig -all"