
Dva routre
Ahoj ja len jednu otázku nevýznám sa do toho a tak sa chcem opýtať či nevadí ked mám dva routre vedľa seba . jeden adsl a druhý normálny. dôvod je že sú prepojené.
Ahoj ja len jednu otázku nevýznám sa do toho a tak sa chcem opýtať či nevadí ked mám dva routre vedľa seba . jeden adsl a druhý normálny. dôvod je že sú prepojené.
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Vedle sebe můžeš mít třeba deset routerů....
Jestli chceš odbornou radu, musíš napsat, co přesně máš za routery (viz. štítek na spodní straně) a jak je máš zapojené.
Proš se vůbec ptáš? Něco nefunguje? Kdo to takto zapojoval?
no jeden je adsl modem a druhý je len klasický router a ja len že či sa nebudú nejaku navzájom rušiť.. len to
• Tak jestli oba 'nemaji' roli serveru <DHCP> si jich zapoj kolik chces.
I kdyby měli, pokud jsou za sebou, tak je to jedno.
Jak zasebou ?
<ADSL>----|DHCP|->->->|DHCP|->->-> CLIENT ? /*Jako ze by sel pres 2x DHCP servery ?
* DHCP je snad prvni, ktery prideluje IP, druhy uz je jen v podstate Switch ne ?.
DHCP modemu přiděluje adresy routeru. DHCP routeru přiděluje adresy zařízením k němu připojeným. Nijak si nevadí.
To by ale musel pro 2x nezavyslé site DHCP nastavit i UDP porty /* [67/68].
* No, ale uvidime co z tazatele vyleze co ma jak zapojené, postavené, nastavené, nechci protlacovat nejakou hloupost.
Vždyť tu nikdo vůbec netuší, oč se vůbec jedná. Dotyčný se ani nenamáhal napsat typová značení obou zařízení, nebo lépe, vyfotografovat štítky obou zařízení.
Ono, v postate ruter je na zaklade také modem, takze 2X Modem, bohuzel aby tazatel podal informace, nebo lépe 'štítky' se stava velmi zridka a radeji zalozi nové vlakno, tam uz bude problém s pripojenim, kde dostane jako prvni at se podiva pres CMD do IPConfig, dalsi tri strany nové vlakno, zvysit vykon ve hrach protoze chce lepsi PINg ..
Každý router nemá MoDem (Modulátor/Demodulátor)! To je u kabelových/xDSL (vytáčené už snad ne), kde se převádí z jedné signálové soustavy do jiné.
Jestli jede pres A|V/DSL musi mit modem k prevodu z 'analog ~~~~|numeric 010101', coz ma kazdy DSL-RUTER.
, no, da se zakoupit samotny ruter bez modemu, ano
* à jo tak
Když neodpovídáš na otázky, nedá se líp poradit. Rušit se "nějako" nebudou, ale jestli to bude fungovat a je to správně zapojené a nastavené, to nikdo z tvého popisu neuhodne.