Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prehodenie hdd sata 3 z jedneho PC do druheho pc druhe pc ho nenabotuje

Dobry večer prajem môj syn chce prejsť na vykonejši stol.PC Acer tc-220 zo staršieho pc sme vymenili hdd hitachi deskstar a problem je v tom že chceme hdd naformatovať a nahrať novy win.no v bise je vidieť hned v druhej položke advenced hdd no ked sa dostanem k boot priority tal tam sa hdd vytrati je tam len dvd rom ďakujm za každu radu

Nechci se hádat, najmě po vydatném panáku (vlastní) slivovice, ale tohle tvrzení mě umí vždycky vytočit. Instaloval jsem dost počítačů, lze to počítat na desítky, ale nikdy, opakuji: nikdy jsem se nesetkal s tím, že by problém byl v "poloze" disku, ať na SATA, tak na PATA. Snad, možná v dávnověku, desítky let nazad, ale to už jsem jednak dávno zapomněl a druhak nepředpokládám přítomnost takto prehistorického stroje (hodného tak max. Windows 3.11).

protože víš co děláš. protože si umíš vybrat nový požadovaný disk v biosu.
(a je taky pravda, že staré biosy z éry xp nerespektovaly vybrané pořadí, muselo být dodrženo fyzicky)

ale kdyby to uměl i nejeden tazatel, tak tu nejsou opakovaně dotazy tohoto typu a taky opakovaně nemají bootloader umístěný na druhém disku.
proto podmínka jednoho disku, a aby to nerozvrtal, proto jemu doporučuju fyzické pořadí, ne tobě.