Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Můžou v tiskárně pískat kondenzátory?

HP LaserJet P3015.

Slyšel jsem v místnosti nějaké velmi tiché pískání, kolem 2000Hz. To mě vždy rozčiluje a tak jsem hledal a našel viníka, tiskárnu v režimu po zapnutí, kdy je relativně v klidu, ale ještě svítí display. Při pohledu zepředu z pravé boční strany, jak jsou "výfukové otvory". Asi po 10(?) minutách nečinnosti display zhasne a s tím zmizí i onen zvuk.

Je možné, že by mohly být na vině kondenzátory, pokud tam tedy vůbec jsou? Slyšel jsem o pískajících grafikách, ale o tiskárně ještě nikdy.

Není to nic hlasitého, prakticky musím mít ucho na tiskárně, abych to slyšel. Výrazně! více hučí ventilátory v PC.

Tak díky za info.
Naštěstí je to skoro neznatelné. A tiskárnu mívám obvykle vypnutou, zapínám ji pro potřeby tisku, kdy toho tisknu větší množství najednou.

Rozmontovávat ji určitě nebudu, zase by mi po složení zůstalo něco na stole :-)