Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co koupit dříve? SSD nebo Ram

Ahoj, prosím o radu co koupit dříve do pc.V pc je i5,RX480 a 8gb 2133 RAM.
Teď jde o to, že další investice bude až na jaře a momentálně se musím rozhodnout jen pro jednu věc.Pocitac je čistě na filmy a hry, takze se dívám spíše směrem na fps...

• Jestli [SSD] nebo [RAM] pro '0' az par FPS nahoru, tak RAM, navic dobudoucna je pravdepodobnejsi, ze na hrani ti bude chybet RAM nez SSD.
U nekterych her, neni problém aby jiz prekrocila hranici 8GB (coz jsme si zaznamenaly v BENCH hlavne u her na DX12), kde kuprikladu u Ashes mi v prumeru brala 9Gb ale pri nacitani map i 12Gb coz je i velikost ktera je doporucena vydavatelem (na 8Gb i vyskakovala primo u hry Ashes i hlaska OS o nedostatku RAM), pro ty co maji jen 8GB bude urcite nejaka cast 'kompresovana', ale i tak se do budoucna nakupu RAM nevyhnes, RAMky se daji koupit jeste levne a nejakej KIT skoro nic nestoji, tak necekejte a kupujte ..
• Vic FPS *v pripade 8Gb vs 16Gb se bavime jen o nakych 1-8FPS a navic to neplati pro kazdou hru , [SSD] ti umozny urcitou poptavku rychleji zpracovat (nacist, zapsat), kde treba u Battlefield s [SSD] budes 'cekat' na ostatni nez se pripoji s [HDD] a kolo spusti jako prvni, FPS vsak od SSD necekej.

*Na test jsem pouzil Performance Test 9, kompatibilni s DX12.
[img=/file/view/27717-gpu-8-16-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/27717-gpu-8-16-jpg [/img]

*Za pouziti vestaveného BENCHAMRK :

 Resident Evil6@ +4FPS
 Metro2033 Lighting@ +6FPS
 GTA V@ +5FPS