Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router TC 7200, WI-FI jde, ale internet ne

Zdravím, chtěl bych poprosit o radu, vlastním router TC 7200 od UPC, již přes rok fungoval naprosto v pořádku, ale předevčírem zničeho nic přestal fungovat internet v pevném PC ale wifi pořád jde, snažil jsem se použít strýčka google ale neúspěšně, proto se obracím na vás, jestli nevíte čím by to mohlo být, v těchto věcech se moc nevyznám, tak na mě prosím buďte hodní. Všem kdo poradí moc děkuji.

odinstaluj hamachi a pročisti registry a pak jdi do správce zařízení a dej odinstalovat ovladač síťové karty a pak dej pravím na jméno pc a dej vyhledat změny v hardware azkusíš ještě se zeptám když se podíváš zezadu do pc bliká ti síťová karta ?? ale podle toho configu je problém u tebe v pc

Hezký den,
pochopil jsem to správně následovně:
-přes kabel se nedá připojit na internet
-přes Wifi se dá připojit na internet

Pokud ano, pak zkuste to co je napsáno výše.

Pokud se nedá připojit na internet ani přes WiFi, ale síť WiFi funguje, pak je chyba na straně dodavatele signálu.

Pardon za zpoždění, ano pochopil, přes wifi se na internet dostanu, přes kabel (a ano několik jsem jich vyzkoušel) se na internet nedostanu, bohužel nezbylo mi než zavolat na UPC, což jsem měl udělat hned protože teď budu muset čekat na konec svátků, každopádně všem moc děkuji za pomoc.

přes wifi se na internet dostanu, přes kabel se na internet nedostanu, bohužel nezbylo mi než zavolat na UPC

chyba je mezi routerem a uživatelem.
upc dodává signál po router, toto nevypadá jako jejich chyba - to by nešlo ani wifi.

1) problém může být v gigabitové síťovce, která se nedomluví se 100mbit routerem - řeší režim síťovky 100mbit/full duplex.
2) nebo má síťové připojení pro drátový ethernet ručně nastavený nefunkční dns server. testy:

nslookup pc.poradna.net
nslookup me.ga.hu
ipconfig -all