Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou "telku" poridit?

Ahoj.

Planuju pristi mesic kupovat novou televizi tak se chci zde poradit.
Naposledy jsem kupoval nebo respektive pomahal vybirat telku v roce 2007 coz uz je dost davno.

Velikost 40-43 palcu.
Znacka? Je lepsi kupovat osvedcene jako LG/Sony/Samsung?Po pravde bych se "no name" znacek bal...
Smart? Vyplati se a co to vlastne vsechno umi? Je nejaka "vic" smart nez ostatni? Bylo by fajn kdyby telka umela Youtube.
Rozliseni uplne staci Full HD.

Cena. cim min tim lip ale jak jsem psal zase nebudu sestrit uplne abych nekoupil za par tisic kram :)

Já nedávno koupil Smart od LG, velikost 43", cena 13 litrů.
Obraz bezva, spotřeba malá.
Výhoda Smart? Právě Youtube, ale i další aplikace, např. Stream, pak snadný propojení s počítačem (pokud jsou na jedné LAN), třeba i přes Wifi. Film z PC pak dvěma kliky pošlu k přehrání do TV, stejně tak prohlížení fotek. Další fičura - ovládat TV lze i mobilem (smartphone), stejně tak lze z mobilu poslat do TV fotky i filmy (videa). Na telefonu si na Youtube najdu video k přehrání, pošlu to na TV.
Pokud máš v LAN připojený síťový disk, lze přehrávat videa přímo z něj, bez nutnosti puštěnýho PC.

Zatím spokojenost. Někdo však Smart nemusí a naopak raději "hloupou" TV a k tomu nějaký multimediální centrum zvlášť. Každý má svoje výhody a nevýhody.

Asi je to tahle:
lg-43lh6047#

Mám LG 49UH6107 (UHD, webOS). Funguje ti na YT klávesnice? Mně ne - akorát kurzor, touchpad, bckspace a del. Ve všech ostatních aplikacích chodí klávesnice beze ztráty kytičky, jen na trubce musím ve vyhledávání použít virtuálku... Byl jsem se i zeptat prodavače, který mi kysňu doporučil, a prohlásil, že se jedná o "vlastnost" kombinace webOS + YT (že s tím doma bojuje taky). Zkoušels?

Ahoj.

Tak jsem koupil taky tuhle ale jeste nemam v novem byte TV kabel/UPC takze jsem jen zapnul a koukal na nastaveni.

Chci se zeptat jak tam funguje ten mirror cast nebo co to je? Musim mit nejakej program v mobilu?
A treba nejaky "vychytavky" co a jak pac je to moje prvni Smart TV :)

Proč sem dáváte odkaz na ten idiotský web?!
Bohužel se lepší panely strkají do tzv. "SMART" TVP, takže bohužel není vyhnutí. Vybírat lze mezi LG, Samsungem, Panasonicem - ten ovšem poněkud zaspal ve funkcích. Za zvážení by stálo trochu počkat, protože leden/únor je čas nástupu nových modelových řad.

Kvalitni panely zacinaj u tv nad 20000 u modelu 2016, u novejch rad to nebude jinak vsechno levny 50Hz panely,plati se za debilni 4K co vsude nasral... dalsi cipovina a oblbovak jako kdysi to 3D .Posledni levny tv s kvalitnima 100Hz panelama jsem postnul hore modely 2015.

Ps: Tazateli doporucuju optat se na Tv Freaku ve forum o tv,pokud chce kvalitu a koukat po FHD ne po levnejch krapech 4K.

4K se ti možná zdá jako zbytečnost, ale podívej se na to z druhé strany. Když jsem před pár lety kupoval TV, koupil jsem 3D. A hlavní důvod nebylo koukání na 3D filmy (i když taky jsme jich spoustu viděli), ale hlavně rychlejší hardware.
U 4K je to podovné. I když to rozlišení nevyužiješ, ten obraz je mnohem lepší než u TV s nižším rozlišením. Samozřejmě se můžeš třeba přes YT kouknout na 4K videa, kde ty detaily jsou nádherné, ale poznáš to i na FullHD.

Ahoj tak jsem se tak nejak koukal a vybiram mezi temahle:
https://www.alza.cz/43-lg-43lh6047-d4026384.htm?o= 1#popis tipuju ze je to ta co ma Prasak...libi se mi a myslim ze bude bohate stacit.

Pak jsem narazil na tuhle: https://www.alza.cz/40-samsung-ue40ku6072-d4088998 .htm?o=1
"problem" u ni je ze je 4K...coz je pekne ale zase je jen za 13k...coz asi s tim ze je to prave 4K asi nebude nejlepsi kvalita/panel co?

Jak jsem psal 4K uplne nepotrebuji ale kdyz uz by za cca podobnou cenu bylo tak proc ne :)

Jinak zatim vede to "prasakovo" LG :)

Není protože ta tabulka je platná pro modely r 2015 teď je to zase jinak,proto sem psal ať se optá na Tv Freaku kde maj přehled i když je jasný že za tu cenu ta Tv ve 4K nebude žádnej zázrak a troufnu si říct že to je z 90% 50Hz panel....(naposledy co jsem na foru byl tak se právě doporučovali FHD který sou už doprodeje jenže kvalita za velmi dobrou cenu,kdežto ty slušný 4K jsou kolem 20 - 30000 a vejš...)

Já to udělal naprosto diletantsky, protože se v TV nijak extra neorientuju. Zašel jsem do obchodu, lapnul za flígr prodavače, co měl na starosti úsek televizí a vysypal mu požadavky - FullHD, velikost přes 40", Smart, DVB-T2, připojení na net, žádnou noname, cena do 15 litrů. Ukázal nám - tuhle, tuhle, tuhle a tuto. Samsung se do limitu nevešel, vyhrálo LG.

Tak to si měl kliku na prodavače asi,já když kupoval s tatíkem 2x kdysi telku(respektivě už jenom sháněl určitej typ Panasonicu) co obchod tak samej blb co nevěděl ani co prodávaj nebo k různejm typům plácali totální nesmysli krom jednoho K+B kde dokázali doporučit kvalitně i poradit.:-)

Já byl v Electroworldu v Brně, borec od TV úseku měl zjevně fakt přehled, věděl, co která TV má a která nemá, např. Panasonic neměl DVB-T2 a taky poukázal na lepší podání černé u Samsungu, že LG se musí trochu doladit (já ovšem nejsu fajnšmekr, kterej by kvůli tomu nespal).
Na druhou stranu - sice se v TV nevyznám dokonale, ale blbec snad nejsu a v základu jsem věděl, co chci.

Jo jako "byvalej" prodejce u EW vim moc dobre jak to tam chodi...bohuzel dneska uz je to 90% obchodniku/prodejcu a zbytek jakz takz odborniku.
Vetsina se vam snazi nacpat neco z ceho ma nejvetsi marzi :D
Ja tam sel pracovat jako naivni odbornik na mobily/pc ze budu lidem radit atd...no hodne rychle mne vyvedli z omylu :D

Ja myslim ze ta LG je presne to co chci a bohate staci :)