Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tearing u PC sestavy (zapříčiněno grafikou GTX 770)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně problému s tearingem, tím nemyslím jen ve hrách ale i při sledování seriálů ve VLC etc... Měl jsem zde již post viz: http://pc.poradna.net/q/view/1657791-tearing-u-pc? page=r1657820#r1657820 zapůjčil jsem si na pár dní Radeon RX 460 4GB a problém zmizel, což znamená že je buďto poškozená grafická karta, nebo je někde něco v nastavení ovladačů nvidia a proto se ptám jestli někdo nevíte, co by to mohlo v nastavení způsobovat. Je defaultní a verze ovladačů je 376.33, dělá to na každé verzi, win 8.1 i win 10, dokonce i na čisté instalaci. Všechny ovladače mám. Monitor je zapojen přes VGA z monitoru do DVI redukce a ta přímo do GK. (GTX770)

Tvuj problém je špatně nainstalovaný driver. V kombinaci s haluzdrivery nvidie to pak dělá psí kusy.

1. Odeber vše od nvidia
2. Ve sptavci HW se ujisti, ze graf. adaptér je std. VGA, pokud ne, odeber driver ručně
3. Dle potřeby restartuj PC.
4. Preinstaluj chipset driver
5. Restart
6. Nainstaluj nvidia haluzdriver, samozřejmě verzi správně podporující tvou postarší kartu

Opravdu jsi ten driver odinstaloval a vystřelil ze systému, nebo jsi jen provedl odinstalaci přes přidat/odebrat programy?

Dělá se to ve správci HW:

[http://pc.poradna.net/file/view/27737-driver-png]

Další varianta, pokud už je mléko rozlito, je DDU:

http://www.guru3d.com/files-details/display-driver -uninstaller-download.html

Pak doporučuju nainstalovat poslední aspoň jakžtakž funkční nvidia drivery.