Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučení vodního chlazení místo vzduchového

Zdravím, chladím svůj nový i7-5820k vzduchovým chladičem Ninja 4, ale chtěl bych spíše jít do nějakého vodního chlazení.

Prosím mohli by jste mi doporučit nějakého vodníka, který by ale chladil znatelně lépe než Ninja 4? Aby to nebylo na stejné úrovni, ale aby opravdu chladil na lepší úrovni.

68C je ještě v pořádku, maximální teplotu při přetaktování bych viděl do max 74C. Jinak "výdrž" procesoru bude i takto dlouhá... Nebo ho plánuješ mít 10+ let? Vodník na toto vážně nemá smysl (když už, tak nekupuj levné mr*ky za 2K, ale to co postoval Sambilionk).

• Takovy ten zakladní, akceptovatelný vem Corsair s obdelnikovym zebrem typu H100, (i 80i stací, ale dokazemu konkurovat i strední AIR) ale podivej se dle rozmeru, zda-li pasuje (má uchycení) do thé bedny.
• Zkousel jsem i Lepta, taky akceptovatelná.
* Casto se uchytává bud v horní cásti nebo v cele.
TiP ~ Pro tisí chod, FANs nezapojuj do 12V.
Na zakladn8 desce mas FAN_12V a FAN_5V, bandes v manuálu desky

• Opravdový Water nez 3v1 je zase jiná pohádka :-)