Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde reaktivovat Win 10 po změně HW.

Zdravím. Dělal jsem větší zásah do HW, kromě grafiky vše vyměněno. Abych nepřišel o win 10, tak jsem si je "svázal" s microsftím účtem. Nyní sedím nad novými win 10 a i když postupuji dle návodu (přes troubleshooter a změny HW), tak se mi nedaří win 10 znovu aktivovat. Konkrétně po absolvování troubleshooteru a kliknutí na změny v HW se nic nestane, prostě zmizí obrazovka čekejte prosím a nic víc. Pod aktovací mi to píše "Windows na tomto zařízení teď nemůžeme aktivovat. Můžete se o aktivaci pokusit znovu později nebi přejděte do Storu a kupte si originální Windows. Kód chyby: 0x80072EE2".
Děkuji za každou radu.

Já ani nevěděl, že mám OEM verzi. Upgradoval jsem z 8.1. Nedávno jsem se rozhodl, že vyměním komponenty a věděl jsem, že win 10 jsou navázány na hw a tak jsem hledal, jak nepřijít o ty win 10. Našel jsem, že když se přihlásíš mikrosoftím účtem, tak je možné spojit ten účet s win 10 licencí. Udělal jsem to dle návodu a měl jsem tam pak i napsáno, že "Systém Windows je aktivovaný pomocí digitální licence propojené s vaším účtem Microsoft." Změnil jsem většinu HW, zůstalo mi HDD, SSD a GPU, zbytek nový. No a když jsem se lognul na microsoftí účet, tak to psalo, že tedy není možné aktivovat, jak jsem sem už psal. Už je to jedno, koupil jsem si nový klíč vše jede, ale naštvali mě teda. Mohli by dát někde výrazné varování, že to moc dobře nefunguje.

To že si "nevedel" - to je tvoj problém. Ak si upgradoval z 8.1 (a istotne to bola OEM), tak W10 sú tiež OEM (ak si ich nekúpil ako krabicovku). A keďže si menil všetko (okrem grafiky) - tak si zmenil (skoro) celý HW - teda dávaš OEM verziu W10 na iný počítač/NB. Darmo sa budeš oháňať M$ účtom - ten je tiež previazaný cez W10 s pôvodným HW.
Dalo sa to však aj inak.....
Pokiaľ by si upgradoval počítač postupne, prešlo by ti to. A tam gde by to nešlo, stačilo aktivovať telefonocky - s vysvetlením situácie (oprava dosky a pod.) a M$ by to aktivovalo.

Wiki: OEM (zkratka anglického Original Equipment Manufacturer) je obchodní termín, který označuje výrobce zařízení, jehož výrobek je prodáván a propagován jinou obchodní značkou. Hahahaha, takže vtip?
Pokud upgraduješ z čehokoliv na Windows 10 a získáš digitální licenci, tak ta digitální licence je RETAIL a její klíč je generický RETAIL klíč.
Technicky je digitální licence svázaná s hardwarem. Pokud je svázaná s účtem Microsoft, lze digitální licenci přenést na jiný hardware.
Jestli je možné legálně (ne technicky) přenést licenci závisí na původní licenci a jak s ní bylo nakládáno (např. retail a přeprodaná oem se přenášet může).

A můžu vědět co v těch odkazech mám jako hledat za info a co jako vyvrací nebo potvrtzují?
Já došel tak akorát k datumu (rok 2015) a to mi stačí.
Protože pokud tam má být něco, že digitální licence nejde přenést na jiný hardware (např. desku), tak svázání digitální licence s účtem a využití přenesení digitální licence na jiný hardware je problematika RS1 a RS1 bylo ve finálním buildu v 7 měsíci roku 2016...
A tazatel měl jednoznačně RS1, protože psal, že měl svázanou digitální licenci s účtem microsoftu.

Automatická aktivace je možná jen po výměně HDD. Pokud jsi vyměňoval víc komponentů a základní desku, přicházíš o licenci. Telefonická aktivace je možná, ale nemusí ji uznat. Svázání licence s účtem nemá pro aktivaci žádný význam

Asi to špatmně chápeš. Ta věta se týká předchozího zařízení = není z čeho převést digitální licenci. Rozhodně se to netýká digitální licence, která existuje, pokud existuje a je svázaná s účtem, tak ji můžeš převést na stejném typu zařízení (např. z pc na pc a to i když změníš všechen hardware a to i v případě oem).

Já to rozhodně špatně nechápu, to ostatní tu to chápou špatně .-)
Tu se řeší digitální nárok a ten je mimochodem založený na retail licenci (použivá generický retail klíč a tedy licenci).
Ta oem ode mě byla jen poznámka, kdy jsem ji myslel tak, že je z technického hlediska jedno jaká je podkladová licence původního windows, protože na možnosti digitálního nároku nemá z technického hlediska vliv původní licencování.
Takže co za bludy tu šířím? Ani jeden. Zato ostatní tu chrlí jeden blud za druhým.

Neplácám nesmysly! Jsem naprosto v obraze a chápu všechno co píšu a rozhodně to, co píšu, všechno, je pravda!
To, že ty tomu nerozumíš, za to já nemůžu, doplň si informace na netu a ověř si, že píšu pravdu!
Laskavě mi tu napiš ty nesmysly, co píšu! Díky. Nejsem si vědom ani jednoho!

máchal jsi tady s z kontextu vytrženým textem z MS stránek, který jsi vyložil naprosto špatně. Víc k tomu psát nebudu, protože je to IMHO jasné. Digitální nárok jsi využil jednou a logicky z podstaty OEM licence jej nelze ve smyslu EULA využít jinde nebo podruhé. Že to jde udělat "jinak" (a obejít EULA i technické zabezpečení) je věc další a nesouvisející.

1. Technickou problematiku věci jsem tu už myslím popsal dostatečně a tazatelovi ten převod z technického hlediska měl fungovat = přenést digitální nárok na jiný hardware vrámci typu zařízení jde, pokud je digitální licence svázaná s účtem! Původní druh licence na to nemá vliv! A toto tu tazatel řešil, tazatel tu neřešil legálnost!!! jen ho tu lidi plancou, že asi měl původní oem a proto mu to nepude, což je LEŽ!
2. Z hlediska legálnosti. Tazatel tu jednoznačně neuvedl, jakou měl původně licenci, jen tipuje, že měl oem podle těch sraček tu psaných od lidí. I pokud byla původní licence oem, za určitých podmínek i v případě oem může digitální nárok přenést na jiný hardware, stačí u večeře někomu z příbuzných tu původní licenci prodát a obratem ji koupit nazpátek = licence bude už jednou použita a legálně ji lze přenášet na jiný hardware! Legálnost tu tazatel neřešil, ani jednoznačně neuvedl jestli má původní licenci retail nebo oem a jestli případně oem byla přeprodaná nebo ne!
Nechápeš, že? Tak si doplň technické znalosti licencování windows a právní náležitosti k licencím.

fakt kacikac kecáš nesmysli jeden za druhým,... i když viacerý tu napísali pár "nepresností", no nepsali tu také nesmysli jak ty.

OEM licence je spravený tak že sa viaže na základnú desku (nie na žiadny iný komponent), keby vymenil všetko okrem základnej dosky tak mu pri inštalácii OS ani nevypýta licenční klúč a rovno to nainštaluje. s OEM je možné prepojenie s MS účtom, avšak nemá "riadny" smysl. Potreba je to iba pri prvej inštalácii pre to aby si MS overil celú záležitosť (to robí pak aj cez KB ktoré overujú licenčné klúče atd). Jinak ale kdyby si mal nainštalovaný win10 a ty bys vymenil celý počítač avšak základná doska ti zostala stejná (jako kus, nie model) tak nemusíš počítač už nikdy pripojiť k internetu a inštalácia prejde a normálne bude počítač fungovať. OEM licence je teda platná do životnosti základnej dosky,....

Nepíšu nesmysly!
OEM licencování se tu neřeší, řeší se tu digitální nárok. Bez svázání s účtem je vázaný na hardware (respektive na desku, uuid na ní). Pokud je digitální nárok svázaný s MS účtem, což je tazatelův případ, tak je též digitální nárok svázaný s hardwarem, ale díky účtu MS jej lze v rámci typu zařízení (z pc na pc, ne třeba z tabletu na pc) přenést na jiný hardware a to i v případě původní oem licence (jako z win, ze které se upgradovalo, protože z technického hlediska je jedno jaká byla původní licence, digitální nárok je jen jeden a funguje stejně v případě retail nebo oem licence, ze které se upgradovalo - tohoto se týkala ta má původní poznámka na oem v předchozím příspěvku, na který reaguješ). To, že to tazatelovi nefungovalo, je druhá věc, proč, toď je otázka, fungovat mu to mělo!
A jak jsem uvedl, to co píšu, je popsané tu:
https://support.microsoft.com/cs-cz/help/20530/win dows-10-reactivating-after-hardware-change

Pokud jste přihlášení pod správným účtem Microsoft, tady jsou některé další důvody, které můžou bránit opětovné aktivaci Windows:

- Edice Windows na vašem zařízení neodpovídá edici Windows, kterou jste propojili se svou digitální licencí.
- Aktivovaný typ zařízení neodpovídá typu zařízení, které jste propojili se svou digitální licencí.
- Systém Windows nebyl na zařízení nikdy aktivovaný.
- Dosáhli jste limitu, kolikrát můžete Windows na zařízení znovu aktivovat.
- Vaše zařízení má víc správců a jiný správce už Windows na tomto zařízení znovu aktivoval.
- Zařízení spravuje vaše organizace a možnost opětovné aktivace Windows není k dispozici. S opětovnou aktivací vám pomůže pracovník podpory vaší organizace.

Dovi-Dopo..

Je více než zřejmé, že vůbec nechápeš co se tam píše. Windows mají několik typů licencí, OEM/VL/FPP a tento text se aplikuje NA VŠECHNY tyto licence. Je zřejmé, že některé z nich NESPLŇUJÍ základní požadavky, které jsem ti vypsal výše. Naopak třeba VL můžeš přenést, za předpokladu, že na stroji je podkladová OEM licence.

Ty jsi tak hloupej nebo já fakt nevím.
Tak já ti to vysvětlím jak pro malého kluka chodícího do školky!
Máš určité zařízení s určitým hardware. Toto zařízení aktivuješ (získáš digitální licenci), aktivaci svážeš s účtem Microsoftu.
A teď na tomto zařízení se provede: "uděláte významnou změnu hardwaru, třeba výměnu základní desky." Nebo v případě tazatelova je ta výměna hardware ještě větší, nechal tam jen grafiku, ale to je jedno. I kdyby se vyměnilo všechno, pořád se myslí tím zařízením i to původní, prostě se to zařízení změnilo.
A systém nebyl nikdy aktivovaný, se myslí to původní hardware, ze kteérho se má digitální licence přenést!!!
Ten správný smysl pochopíš i díky tomuto:
"Vaše zařízení má víc správců a jiný správce už Windows na tomto zařízení znovu aktivoval."
Když to přeženu, čistě technický příklad pro názornost, na pc A byly dva správci, oba měly tutéž digitální licenci svázanou s účtem microsoftu. Pokud jeden z nich přenese digitální licenci na pc B, což jde, tak ten druhý správce už digitální licenci z pc A na pc C už nepřenese, protože digitální licence už je na pc B a on už s účtem žádnou digitální licenci svázanou nemá.
Ale to je na tvou hlavičku moc, že? No pokračuj.
Jo a jak jsem psal, tu se hlavně řeší technická problematika převodu digitálního nároku, technický převod něčeho jiného nebo legálnost se tu neřeší, ale i tak jsem ti ji popsal v reakci pod tvým jiným příspěvkem.
Jo a: "Naopak třeba VL můžeš přenést, za předpokladu, že na stroji je podkladová OEM licence." Netuším proč sem taháš toto a vlastně ani neznám způsob jak by z podkladové oem licence mohla být na zařízení vl.

urážať admina? hloupej seš ty...

ani nevieš rozdiel medzi OEM a FPP

OEM - Pod tímto druhem licence je často prodáván např. operační systém Windows od firmy Microsoft. Software poskytovaný v OEM licenci je možné používat jen na jednom počítači. Dříve při zániku nebo nevratném poškození sestavy licence de facto zanikla; kvůli problémům s navázáním na sestavu jako takovou, která je změněna např. i pouhou změnou RAM, bývá licence nově svázána s tzv. motherboard. V případě řešení záruční opravy výměnou zboží je zpravidla poskytnuta i nová OEM licence.

nová základná doska automaticky znamená je potreba nová OEM licence!

prečti si aj terms totiž porušil si prvé pravidlo na poradne.

Já ten pokus udělal.
Na jednom hardware (pc) jsem díky Windows 7 oem získal digitální licenci Windows 10, svázal ji s účtem Microsoftu a tuto digitální licenci jsem převedl na úplně jiný hardware (pc) - všechen hardware byl jiný, modernější a nový (nebyla tam nikdy aktivace), a to celé jsem udělal podle tohoto postupu:
https://support.microsoft.com/cs-cz/help/20530/win dows-10-reactivating-after-hardware-change

Tak MS chyby dělá (někdy i záměrně), třeba reaktivace XPček šla udělat na jiném HW v případě, že od poslední aktivace uběhl tuším půlrok.
Ale spoléhat se na to, že to tak je a že na to má člověk "právo" je druhá věc. Je to stejné jako s upgrady z Win7 - je dávno po termínu ukončení, ale upgrady na W10 lze stále provádět, jen na to není legální právo, je to čistě dobrá vůle MS.

ani nevieš rozdiel medzi OEM a FPP

A na to jsi přišel jak, že to nevím? :-D

nová základná doska automaticky znamená je potreba nová OEM licence!

Neznamená.

prečti si aj terms totiž porušil si prvé pravidlo na poradne.

Když tu lidi chrlí jeden nesmysl za druhým a já napíšu "hloupý", žijova, to se fakt stalo brutálně moc.
Asi by tedy bylo vhodnější, kdybych nepsal pravdu, ale přidal se k davu a psal taky nesmysly, ano? :-D Jak ty nebudu! :-D

Ano, uznal jsem někdy, že jsem se mýlil a ne jednou.
Stačí, když mi někdo vyvrátí to, co jsem tvrdil.
Jenže nic nenasvědčuje tomu, že teď pravdu nemám.
Naopak to, co píšeš mně, bych se měl ptát spíš já, proč tu lidi pořád melou jak kolovrátek, i když vše nasvědčuje tomu, že tomu je tak, jak píšu já? :-)
Ale co už :-)
Buď chlap, napiš že mám pravdu a ty ji nemáš :-)

"nikdy" nemáš možnosť previesť OEM licenci na jiný počítač (presneji základnú dosku) cez MS účet.

Podle toho jak to myslíš. Digitální licence svázaná s účtem Microsoftu je retail. Jestli myslíš případ, že máš podkladovou licenci oem (třeba win 7, win 8.1) a na základě ní získáš digitální licenci (retail), svážeš ji s účtem microsftu a pak ji chceš převést na jiný hardware, tak jak jsem psal, technicky to na totožném typu zařízení jde (pc na pc, tablet na tablet atd.):
https://support.microsoft.com/cs-cz/help/20530/win dows-10-reactivating-after-hardware-change
Právně taky, stačí tu původní oem licenci mamince u večeře prodat a koupit ji od ní nazpátek, pokud tedy ta oem licence ještě nikdy nebyla přeprodaná.
Mimochodem tazatel to tu řešil technicky ne právně (a ani neuvedl jednoznačně jakou tu licenci původně měl (dal jen předpoklad) - technicky je to jedno). Ale já s váma, chudáčkama, co to nechápu, mám trpělivost a vysvětlím vám všechno.