Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Klavesova zkratka v Total Commanderu

Ahoj, kdyz v pruzkumniku nebo v jakemkoli souborovem manazeru jako treba TC kliknu ve Windows pravou mysi, tak v menu mam mimo jine polozku MediaInfo od stejnojmeneho programu a kliknu na ni a zobrazim si vlastnosti videosouboru.

Chtel bych docilit toho, ze misto kliknuti mysi bude stacit zmacknout nejakou klavesu, takze nastavit pro spusteni MediaInfo klavesovou zkratku. Protoze pouzivam TC a vim, ze ma moznost prirazeni klavesovych zkratek, tak jsem si rikal, ze by to slo nastavit pres Total Commander, ale nejde, neprisel jsem na to jak.

Nevedel by nekdo?

to by záleželo, jak tc přiřazuje asociace v kontexťáku. mám matnýho tucha, že mediainfo, jak už to tak chodí, bude spuštěn přes knihovnu. takže příkaz by měl znět rundll knihovna příkaz (patrně rundll32 mediainfo.dll %1%). popř to narvat do batky. možná to má i cmd klienta. možností je asi dost. záležet bude, jak s tím tc bude pracovat.

Nějak tě teď nechápu.
Mám své naprogramované mediainfo (jako myslím exe):
mediainfo-au.php
ty označené soubory se tam předávají normálně bez přepínače (jako myslím tím třeba -xxx):
"c:\Program Files\MediaInfo\MediaInfo.exe" "%1"
Myslím, že v ofiko mediainfo a mediainfo lite je to stejné.
Z kontextové nabídky bez jakéhokoliv zásahu to funguje mně a určitě i tazateli - i v TC se normálně předávají označené soubory v parametru spouštěnému programu.
Takže se mi to spustí třeba:
"c:\Program Files\MediaInfo\MediaInfo.exe" "c:\video.mkv"
JENŽE. Pokud se to nastaví v té klávesové zkratce v TC a zadá se tam "%1", tak po zmáčknutí klávesové zkratky se pouze spustí ten program i s tím parametrem, jenže TC tomu spuštěnému programu v tomto případě NEPŘEDÁ ty označené soubory v parametru, takže se to spustí prostě s prázdnýma uvozovkama:
"c:\Program Files\MediaInfo\MediaInfo.exe" ""
Zakopaný pes je prostě v tom to nějak v TC nastavit, aby pod "%1" předával ty označené soubory pokud se spustí program přes klávesovou zkratku a je tam to "%1".

jo, dik.

dokonce jsem to poresil tak, ze jsem externi prohlizec nastavil na F3 a definoval v nem jen cestu k MediaInfo pro MKV soubory. Ted mi to spravne otevre pri zmacknuti F3 ten MKV v tom MediaInfo a pri zmacknuti F3 pro TXT se normalne otevre vestavenej Lister.

jinak puvodni napad prirazeni vlastni klavesove zkratky nesel, jak popisuje kacikac, protoze to v parametru nepreda vybranej soubor a otevre se to MediaInfo prazdny, ten parametr to pridava jen pri tom externim prohlizeci, kteremu se ale neda priradit jina klavesova zkratka nez F3 nebo ALT-F3, coz je sice skoda, ale zadnej zasadni problem.

edit: jeste podekovani i vsem ostatnim, kteri prispeli do vlakna.