Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cesta k souboru v MacBooku.

Dobrý večer,
jsem s tímhle přístrojem a systémem poprvé v životě pár hodin. Stáhnul jsem si na Steamu hru s co nejmenší velikostí na zkoušku,ale jak jsem se dočetl je fajn mít všechny aplikace atd. nějak pohromadě se snadným přístupem. Tak jsem se vydal hledat cestu k Steam složce ale nelze? Tak jsem si dal vlastnosti hry na Steamu a otevřel cestu k souboru. Ta je -> Moje zařízení>Disk>Uživatelé>Knihovna>Application support>Steam>... ale hledání cesty přes "Finder" -> Moje zař. >Disk>Knihovna>App. Support>Steam už tu není. Celkově při 1 cestě potkávám o hodně více složek a souborů. V čem je chyba? Tamtím způsobem to jde ale jinak mi to hru nenajde ani přes spotlight. Něco v nastavení nebo moje chyba? Opravdu netuším,děkuji za pomoc.

Mas ist do adresara knihovna, ktory je v tvojom pouzivatelskom adresari. Ty ides do knihovny, ktora je v systeme.
Btw ... adresar knihovna moze byt skryty v zavislosti od verzie macOS. Takze si najdi ako zobrazit skryte adresare.

Ked otvoris Finder, tak v lavej casti je panel a mal by si tam vidiet adresar s ikonkou domceka. To je domovsky adresar.
V nom najdes adresar Knihovna. Pokial ho tam nevidis, tak je skryty. Vies sa do neho dostat aj tak, ze stlacis klavesovu skratku CMD+SHIFT+G. A zacnes pisat knihovna alebo library - samozrejme musis byt v tom domovskom adresari. Potom uz pokracujes v adresarovej strukturue tak ako si nasiel vo vlastnostiach.

Problém je že tu ten domeček nemám. Mám tu značky,sdílené,zařízení,oblíbené a nikde v žádné sekci není. zkusil jsem jen tak CMD+SHIFT+G a samozdřejmě mi to našlo tu systémovou knihovnu omezenou.

přikládám screen mého finderu,omlouvám se za kvalitu ale netuším jak udělat prnt screen.

SJoJB

Klikni na to kraca-air a mal by si tam vidiet adresar users alebo uzivatelia (pokial to mas prelozene). Ked ho otvoris uvidis adresar s domcekom, ktory ma nazov zhodny s menom pouzivatela. Dalej uz pokracuj ako som pisal predtym.
Print screen sa robi klavesovou skratkou CMD+SHIFT+3 a ta ti na ploche vytvori PNG so screenom.

Vseobecne sa aplikacie v macOS ukladaju do adresara Applications, ktora je priamo v roote.
Adresar kde je tvoja hra sa pouziva na aplikacne data. Nieco podobne ako su App Data vo windowse.
Nepouzivam steam tak ti neviem povedat preco si uklada hry priamo tam, ale moc by som to neriesil.