Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sdílení periférií v UNIXu

Dobrý den,
mám stroj A s HP Unix OS, na něm fungující SCSI zažízení /dev/rmt/0m a toto potřebuji nasdílet
stroji B taktéž s Unix OS.
Ještě doplním, že na A běží i Samba srv.
S tímto triviálním úkolem (co bych v MS OS zvládnul za pár minut) si prostě nevím rady.
Prosím tedy chápajícího, umírněného a trpělivého Unix admina o radu.
Poznámka: V Unix umím click and double click. :)

Díky

Co jako za zařízení to má být? Podle názvu - páska? Jen hádám, nejsem žádný unix admin.

Samba by ti měla být schopná sdílet cokoliv, co má na sobě mountovatelný filesystém. Takže pokud ta věc jde lokálně namountovat, tak si myslím že to půjde. Nový export do samby se dělá v souboru smb.conf, koukni se do něj, je komentovaný a řekl bych že rychle pochopíš co s tím dělat.

např. http://www.debian.org/doc/manuals/reference/example s/smb.conf

Na druhém stroji použiješ příkaz smbmount

http://learnlinux.tsf.org.za/courses/build/net-admi n/ch08s02.html

Ono by asi bylo lepší nepoužívat na to sambu ale NFS, ale když už to tam takhle běží... a takhle na to budeš moci přistupovat i z Windows.

Edit: doufám že to vyznělo dost jasně, že Samba sdílí onen filesystém, ne to zařízení. Zařízení Sambou sdílet nejde.