Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Druhý PSU pro napájení GPU

Zdravím,
chci se zeptat, jestli je možné napájet druhou GPU dalším zdrojem? Mám dva zdroje 620W a dvě grafické karty a jde mi o to, abych mohl mít obje karty v jednom PC, ale jeden zdroj na obě karty nestačí.

Díky!

Co to je za grafiky, že jim nestačí 620W?
Jaký je přesný typ těch zdrojů?

Jinak zdroj v PC zapíná základní deska, takže by jsi musel zařídit, aby zapínala a vypínala i ten druhý a také by jsi ho musel nějak namontovat do bedny.

Jeden zdroj je Seasonic 620W a druhý Corsair 620W, oba zdroje mají tuším Gold+ . Grafické karty mám GTX 1070 a GTX 780.
No a právě ta 780ka má TDP tuším 250W, ale co jsem koukal na spotřebu, tak ačkoli se uvádí, že 1070 má TDP asi 150W, tak si taky umí vzít zhruba 200W. No a když bych spustil rendering na obou kartách a k tomu přičetl ostatní komponenty, tak mi to nedá, počítal jsem to na PSU kalkulačce.

Tak asi je něco blbě :/ ..já to vůbec nechápu. Pokud spustím klasický rendering na dvou kartách, odběr ze zásuvky lítá od 350-500W, ale pokud mám zapnutý živý rendering(to znamená rendering ve viewportu) přes CUDA render v Blenderu, tak někde v kompu, asi ve zdroji začne cvakat a odběr lítá 400-770W :O Přitom, pokud používám Octane render, který umí zatížit obě karty o něco více, tak není žádný problém a nepřeleze to přes 500W. To cvakání a odběr mě dost děsí. Je to něco takového: watch

Čau Mife,
ty zvuky mě pořád dost děsily a ty nesmysly co lezly z měřáku taky. Tak jsem pořídil Corsair RM850i a ten má propojení s deskou přes software Link. A víš co, měls pravdu, s bídou to na výstupu přeleze přes 400W :)
Mimochodem, ten problém s klepáním/cvakáním v PSU má většina zdrojů z řady Seasonic S12II, viz.: watch

Někdo někde radil přiletovat jiný kondenzátory a změnit nějaký rezistor tuším, ale to mi přijde trošku děsný, na to, že se jedná o jednoho z nejlepších výrobců PSU.

to mi přijde trošku děsný, na to, že se jedná o jednoho z nejlepších výrobců PSU

GTX 1070 a GTX 780

Nikoliv, S12II je bezny Bronze zdroj vhodny do kancelarskych, multimedialnich i mainstreamovych hernich sestav, ale na highend si kazdej normalni uzivatel poridi opravdu spickovy Gold zdroj vetsinou tez od Seasonicu, ale jsou i jini vyrobci.

Však jsem pořídil Gold 850W s nějakou ca.92% účinností. Nechtěl jsem ten Seasonic moc trápit, navíc mám i OC CPU a může nastat situaci, kdy budou běžet všechny komponenty naráz (třeba až konečně narazim na slušný renderer GPUs+CPU) :)

Snad ano, jen doufám, že základní desky mají nějakou pružnost. Šrouby jsou od hlavního napájecího konektoru až někde u ramek(což jsem přehlédnul), takže při zapojování konektoru se ta deska dost ohla, až jsem se lekl. Kur*a.. Ale pamatuji se ještě na starém socketu tuším 775, když jsem nainstaloval chladič, tak ta deska vypadala spíš jak základ kolébky do betléma :)

Jo, asi jo...já hned vidím praskání mědi na spojích...ale myslím, že nezbývá výrobcům, než to udělat tak, aby nebylo úplně jednoduché to přetrhat. Například kabely od PSU jsou tuhé jak sviňa, že až rvou konektory z tišťáků, tedy pokud chce mít člověk ty kabely v kejsu nějak uspořádané, aby to mohlo "dýchat".
A ačkoli nemáš rád Gigabyte, tak mám Gaming 3, což si myslím, že je celkem slušná MB..

Tak mne u Gigabyte hlavne vadi nekvalitni audio vystup. Pry zase uz zacali osazovat kvalitnejsi soucastky, ale co jsem slysel, tak audio je furt na pendrek. Ja treba na starem PC jeste Gigabyte musel koupit Asus Xonar, protoze integrovana se nedala poslouchat a to nejsem zadnej audiofil. U MSI a Asusu mi integrovany audio bohate dostacuje.

Tak tezky s tou kabelazi, zase u highendu to musi prenyst znacnej proud, takze nemuze byt tenkej kabel.

Jasný no, s těmi kabely to i chápu. Každopádně ad audio, ta deska má soundblaster, zkoušel jsem instalovat ten soft, kde je nějaká kristalizace (což je v podstatě jen vytáhnutí některých středů a výšek) a nějaký fejkový prostorový zvuk, což je zas jen potlačení středového kanálu a roztažení sterea, no a BASS Boost(který funguje celkem fajn). Jo a má to výstup 5.1, nebo možná 7.1...teď nevim. Na filmy, nebo hry dobrý, na profesionální práci k ničemu. Zkoušel jsem u leteckého simulátoru (FSX/X-Plane), zvuk fajn, zvlášť na sluchátka s velkým rozsahem(a kvalitními letadly třetích stran a s dokoupeným custom zvukem) a ani jsem nějak nezaznamenal zvuk procesoru, jak se občas stávalo u integrovaných zk.
Problém byl v tom, že u her, jako je relativně náročná simulace to nějaké to FPS shodí, nebo se to občas lehce drbne(přecijen běží něco dalšího na pozadí), takže jsem se vrátil k defaultnímu ovladači, respektive k externí zvukovce.
No a v pracovním OS to stejně tak nevyužiji, protože zkreslený zvuk není nic, co bych potřeboval :) Tak či onak věřím, že tu integrovanou spousta "gamerů" využije naplno a ani pro filmy s dobrým audio systémem to nemusí být úplně blbý.

Dneska jsem si všimnul, že mi teploty na procesoru začaly lítat hodně přes 80C° :O...přitom tam mám Noctua velký jako kráva. Tak teď nevim, jestli jsem si hnul s chladičem, když jsem zapojoval kabely(což mi přijde vzhledem k upevnění nepravděpodobný)a nebo dve GPU karty v bedně dělají až moc tepla. Ale asi to tak bude, protože to začně dělat po delším renderingu na grafikách a dlouho to nechce spadnout. Přitom mám v kejsu 5 ventilátorů. Boční dovnitř, přední dovnitř, zadní a horní ven+jeden na chladiči(původně tam ale měly být dva). Zvláštní je, že jádro 4 má asi o 10 stupňů nižší teplotu, než ostatní.

No, vypadá to, že budu muset řešit další špek..tak jestli máte někdo nějaké tipy..:)

S tím referenčním chlazením máš pravdu. Například ta 1070 má chlazení ještě shora, což je těsně pod chladičem CPU, takže zkusím někam přidat vrtuli, nebo otočit tu boční, aby foukala ven. Případně časem koupit vodoucha