Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem graficka karta neni videt

Zdravim vas,
mam problem - poridil jsem si grafickou kartu GIGABYTE GTX 1050 Ti OC 4GB a po zapnutí pc se větráky roztočí na 5 vteřin a dál se netočí. Podle device manageru jede PC na VGA kartu z desky... nevíte kde je problém ?
- deska je ASUS Z170 PRO GAMING
Děkuji za info.
B.

Takže, zasunout datový kabel k monitoru do dedikované karty, instalované do horní PCIe×16 a vstoupit do BIOSu.
"...Nevím kde je problém, špatně nainstalovaný ovladač ?..." Vy jste u toho, já neuhádnu, co jste všechno s tím dělal, ani co tam bylo dříve jako grafika. U dnešních GPU a GK je to obvykle uděláno tak, že ventilátor se začne otáčet až když je potřeba.

Takže jaksi chybí ovladače grafické karty a redmondský os si nainstaloval základní generické. Kdyby ta grafika nefungovala, tak totiž vůbec nic na monitoru neuvidíte. Když něco nefunguje, pak nejspíše nikam nebude odesílat data.
Linuxová Live distribuce a sudo lspci -vnn | grep VGA -A 12, případně glxinfo | grep OpenGL...
Jo, existuje kouzelná klávesa "PrintScreen", o jejíž tajemné existenci se zmiňuje i to "povídání" před položením dotazu.