Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Moja skúsenosť s R9 290x (Referenčná)

Moja skúsenosť ohľadne GPU R9 290x referenčná verzia, máte podobnú skúsenosť? Pri režime Quiet režime "beží" grafická karta na 94 stupňov, a ventilátory idú na 46%. Tento režim je v podstate tichí, ale FPS klesajú dosť, oproti 900MHz, alebo 1000MHz môže sa jednať až o 8-9FPS napríklad u hry Witcher 3. Niekedy pri Quiet režimu padne frekvencia jadra až na 700MHz a to je
300MHz stráta. A pri režime Uber je strašný hluk, za cenu výkonu, ale ventilátory bežia na 59% čo je zaujímavé pretože.

"Quiet Mode" – BIOS position one. Switch is in position closest to where you plug in your displays. Fan is at 40% cap.

"Uber Mode" – BIOS position two. Switch is in position furthest away to where you plug in your displays. Fan is at 55% cap.

Case je dobre vetraná. Vpredu je 120x120 fan nasávací studený vzduch, a vzadu tiež 120x120 pre výfuk teplého. Síce je grafika staršia, ale pretože to píšem, lebo túto grafiku som mal možnosť kúpiť od známeho. Vymenil som ju za R9 270x. CPU mám FX 8300, bez OC, len vypnuté EPU a zapnuté Turbo na 4,2GHz. Procesor pri load režime ma max do 35 stupňov chladené Silentium Grandis. Kupovať chladič na grafiku, stojí nejaké peniaze, a obával by som sa výmeny, takže aspoň keby sa mi podarilo dať tie vetráky pri Uber na 55%. Máte nejaké rady?
[http://hothardware.com/articleimages/Item2096/smal l_radeon-r9-290x-9.JPG]

Nase Bechn jsou vsechny na zaklade referencnich grafickych karet (k hrubému vysledku vykonu, o proti OC), vsechny referencni maji obdobny chladici systém, nikdo kdo kupuje 'Referenci' ze solidnim chladicem nepocita. TiP ~ U techto referencnich, nebo R9 29x, je bud moznost sahnou na jeji napajeni , pomalu snizovat mV do doby kdy je GK stabilni.
* K dispozici je hodne zatezovaciho a stress SW k dispozici.
V Defaul ma napajeni vic nez je potreba, jejo snizenim progresivne padaji i teploty.
* Pro zkusenejsi Tweak a vlasni uprava VBiosu, kuprikladu s pomoci https://www.techpowerup.com/downloads/436/atitool- 0-26.

Takže som sa rozhodol. Pred každou náročnou hrou pustím MSI Afterburner a nastavím vetráky na 55%, tým pádom sa drží frekvencia jadra v rozmedzí 850-950MHz. Kupovať nový chladič sa mi nechce, ale za cenu hluku mám +-10FPS v hrách ako pri 45% ventilátore.