Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program na film

Ahojte,hľadám nejaký program alebo či sa to vôbec dá-mám na CD,DVD filmy ale chcem ich už presunúť do PC,HDD ale vždy mi nabehnú nejaké súbory ktoré neviem otvoriť,nepoznáte niekto niečo ako by som to opravil aby z toho bol 1 súbor a nie 20 ?

RN5e

Toto, čo si zobrazil - je štruktra filmového DVD. Multimediálne prehrávače vedia i s týmto pracovať. Ovšem, je to len kópia tej "placky". Pri tomto je súbor (napr. VTS_01_0.ifo) - čo je vlastne súbor o informáciách, kde sa nachádzajú ostatné časti, ako sa volajú na placke.
Ty potrebuješ toto prekonvertovať na formát, ktorý je menší a je v celku, pričom v tomto formáte (avi, mp4... sú to vlastne kontajnery - obaly) je spolu obrazová a zvuková časť.
Takže nie opraviť, prekonvertovať.
Ak nevieš, i tie súbory VOB sú vlastne kontajnery (často mp4), stačí ich premenovať na *.mp4. Ale v celej tej štruktúre sú pridané ešte menu, prípadne upozornenia, uputávky na novinky.
Takže musíš zistiť, kde skutočný film začína (často je to VTS_01_1) a pokračuje až do (napr. VTS_01_2) a tieto súbory najskôr spojiť (dokáže to i Total Commander) a potom premenovať napr. na "film.mp4" a máš to v jednom kuse.
Na konvertovanie - môžeš použiť Any Video Converter, FreeMake Video Converter, dokonca teraz vyšiel HandBrake Open Source Vide Transcoder handbrake.fr - ktorý (vraj) dokáže prekonvertovať akékoľvek video do akéhokoľvek iného videoformátu.

Každé originální DVD má složky VIDEO_TS a AUDIO_TS. Pokud jsi amatéřil a složka VIDEO_TS tam není,tak ji vytvoř a všechny ty soubory tam přesuň. Audio_TS bývá prázdná.Pak jen na složku VIDEO_TS klikneš pravým a dáš přehrát s VLC.