Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RX 470 slabý výkon

Zdravím,

Kupoval jsem Asus strix RX470 a většinou v multiplayerových hrách mám slabý výkon (nízké fps). Důvodem je nejspíš slabý
CPU AMD fx 6300. Myslíte, že bych si polepšil nějakým fx 8xxx?
Zdroj mám corsair vx550w, 8gb RAM a deska asus m5a97 r2.0.

sFX8xxx si nepolepšíš. Má navíc jen jedno jádro.

• Jedno jádro ale i dva [fyzicky přítomné] moduly.
• Vykon mezi FX6 vs 8[E] by nejaký vykon nahoru byl, kde [E] rada má lehce lepší výkon na jedno Core, Turbo Core 3, v DX12 nemá problém se stavět některým Intel i5/i7, ale nic co by za tu koupy opravdu obhájilo, ušetřit a zmenit platformu.

• Poslední pildriver je 95W.
• Na hrách zalezí, menší OC dělá divy, opět dle hry, kde rozdíl muze byt od 1 > 15FPS, až na vyjímky jako ARMA není hra, co by traktor nerozjel na 60FPS.
* není tak dlouho jsem doskládal jednu AMD Sestavu s 8320E + Fury (na 98% odemklá FuryX), kde výsledky v Bench DX12 mi vychází výsledky totožné jako i7 3770 + GTX@980, dle hry, v prumeru mezi GTX980 a GYX@1070, mensí OC na 4.4GHz nechává FX@8350 opravdu daleko zasebou.
OC : 4.4Ghz s VCore 1.36V, teploty v Charge jeste nepresáhly 50C°.

• Na hraní v rozlišení FHD@1080p + 'Plné detaily' už je spíše grafický chip karet jako GTX@1060 nebo RX480, kde u RX@470 by dle mne stačilo třeba v uvedeném BF4 vypnout vyhlazovaní MSSA a měl bys stálých 60FPS již teď.
* Na špatně potimizované hry AMD jako ARMA 3, si ale vymenou CPU bohužel nepomůžeš.

CINEBENCH R15
Zde dokaze podat vysledek lehce nad i7 3770, kde jde opravdu videt efikasita OCu tohoto procesoru, kde ma az 150Bodu nahoru, u nekterych CPUs je to rozdil celé jedné generace. :
*Dokladam Scrren k porovnani, coz jde skusit doma, staci jen stahnou CineBench a spustit test.. Cine Bench R15 nastahnuti : www.maxon.net

[img=/file/view/27831-cin-bench-png]http://pc.poradna.net/file/view/27831-cin-bench-pn g[/img]

ale no tak, hoši.

Všichni víme, že "modul" je prakticky totéž co "core" u intelu, je se technologicky k tomu došlo obráceným postupem, tj. namísto jednoho plnohodnotného jádra schopného se "rozpadnout" na dva simultánní thready (s určitými a velkými omezeními) se "modul" skládá ze dvou neplnohodnotných malých jader (taky schopných v určitých případech provozovat 2 thready), sdílejících FPU a další zásadní součásti jádra.

V obou případech neplatí, že se jedná o 2 plnohodnotná jádra a je to i empiricky prokázáno.

Ale no tak, HT je trochu něco jiného nez nez Moduly u Buldozer, navíc BF1 FX8.. + Fury mi nespadly FPS na FHD pod 100FPS.
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:AN d9GcQPxRF5RB71cpUIWNo-wV6jROL0sdWmKNRzEMx4ecveDGn2 VYRJ
[img=https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQPxRF5RB71cpUIWNo-wV6jROL0sdWmKNRzEMx4ecveDGn2VYRJ]https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:AN d9GcQPxRF5RB71cpUIWNo-wV6jROL0sdWmKNRzEMx4ecveDGn2 VYRJ[/img]

Jak uvádím jeden FX 83xx[E] a Fury vlastním, po praci klidne dohodím Benchmark !"Na posledních ovladacích"!, navíc sestava krmý 2K monitor, kde až na uvedenou Arma 3, nevím která hra by mi padla pod 60FPS, připomínám na monitoru 2K.
(min muze znamenat ze fps padly během hry na 1x na 30FPS kde AVG muze byt klidne 90FPS)

Jen bych to poupravil, správně by to mělo být (pokud vím), 2 jádra v jednom modulu navíc.

Ano pardon, dekuji za opraveni, na Schematu to je navic krasne videt, ze je na MODULu : [img=http://images.bit-tech.net/content_images/2011/10/amd-fx-8150-review/die-bulldozer-b.jpg]http://images.bit-tech.net/content_images/2011/10/ amd-fx-8150-review/die-bulldozer-b.jpg[/img] TouchWood !!
* Uz stahuju ten Battlefield 1, uvidime, jak budou sedet opravdové vysledky, test provedu na IDENTICKE sestave AMD FX8xx + AMD@R9FURY, do testu zahrnu i Bench na CPU na Stock a v OC, na ukazku efektivity a realného vykonu pri OC. Nebylo by naskodu, kdybys jsi mohl trosku zahrat tvé i7 :-p (které nema problém zamavat s kdejakym procesorem) a provést porovnani vs FX8320E, kuprikladu v CORONA :-)
CORONA RENDER : benchmark
PS : To jsem ale brzdicka, az po 3 nebo 4 rocich jsem pochpoil tvoji prezdivku ...:-D
* Tedy nahodou, kdyz jsem ten obrazek vlozil do Google, kde jsem se chtel dozvedet trochu vice, nebo jestli je ta zaba jedovata, masozrout, kdyz jsem videl tech prvnich 10 obrazku tak me to trklo..

V Render Time i Ray i 7 2600K jasne vede a to u FX8320E [STOCK], je rozdil skoro '1 minuta', ale jde videt ze OC u FX8320E vliv ma, kde na 4.4GHz, kde neni skoro ani potreba sahat na V-Core, dokazalo FX stahnou minutovy naskok o nejakych 30s coz neni zrovna malo, kde muzeme realne videt ze  Overclocikng, na 4.6Ghz (co uz vyzaduje lepsi chlazeni), by v teorii 5Minutovou hranici porazil, nejaky ten vykon prece jen dokaze podat, také bych rad poukazal na CENU i 7 2600K a FX8320E, kde CPU FX stoji podstatne méne  :

* Mensi le LESPI, cas, za jak dlouho byl RENDING proveden :
[img=/file/view/27839-fx8320e-vs-i7-2600k-png]http://pc.poradna.net/file/view/27839-fx8320e-vs-i 7-2600k-png[/img]

* Ray/Sec, vysi je lepsi :
[img=/file/view/27840-fx-vs-i7-ray-png]http://pc.poradna.net/file/view/27840-fx-vs-i7-ray -png[/img] Rays/s:

AMD FX-8320E Eight-Core Processor
 Real CPU Frequency [GHz]: 4.4 OC
Render Time: 0:05.18, Rays/sec: 1 525 610

AMD FX-8320E Eight-Core Processor
 Real CPU Frequency [GHz]: 4.2 OC
Render Time: 0:05.30, Rays/sec: 1 470 50

AMD FX-8320E Eight-Core Processor
 Real CPU Frequency [GHz]: 4.0 STOCK
Render Time: 0:05.46, Rays/sec: 1 402 300

Tak mi to nakonec nedalo, prodal jsem to šesti jádro za 1600,- a pořídil fx 8300 za 3.200,- a poznat to teda jde. Teď se to stabilně drží na nějakých 50-60fps na vysoké detaily. Zkoušená mapa siege of shanghai, 64 lidi na serveru, takže spokojenost a určitě ho zkusím ještě trochu přetočit.

a deska dobrá? já mam MSI 970 Gaming, která má fakt hodně špatnou kaskádu a BIOS o ničem, ale 4,2 GHz mi u FX-8300 jede v pohodě při 1,325V šlo i víc (chladič mám stejný), ale musel bych ohulit napětí což už tak se rozpouští thermalpad kaskády a NIKOS mosfety topí jak samo peklo aspoň jich tam je hodně :-D

i když já valil v poho Phenoma 4GHz na šitské GB desce, 4+1 kaskáda a jelo v pohodě ale v zátěži docela kvičela

Pro platformu AM3+ mam MSi 970 Gaming, GA-990X SLI, nevsiml jsem si, ze by MSI 970 melo nejak spatne chlazenou kaskadu, dokonce ucedeny Gigabyte ma o chlup lepsi teploty N|S,CH jhak Asus Sabertooth, s nejlepe provedenou jsem se setkal u ROG Formula -Z.

ne jenom teče nějaký olej z nekvalitního thermal padu a teploty jsou taky vysoké asi, ale netřeba řešit mám to ověřeno navíc se to děje u používání desky 1 rok a víc na funkčnost nemá vliv, ale prosakuje desku a někdo by to mohl zaměnit s vytékajícími elyty (stačí google MSI 970 gaming leak)

Za 1600,- jsem dostal maximum co můžu do toho zastaralého soketu strčit. Dále 50/60fps v Bf4 na high místo med/high s dropama ke 40/30fps (bavím se o multiplayeru-64lidí na serveru) a celkově je framerate stabilnější. Ale podle tebe jsem si asi nepolepšil.

celkově je framerate stabilnější

Aby né, skoro kazda nova hra podporuje MultyTH (na vypoctu 'float'), ne jak predchozi Single, navic na DX12 se zapoji vsech 8 logickych procesoru.
* Navic FX CPU vyslo neklolik, s posledni radou prichazi i HT 3.0 a podpora RAM az do 2133Hz, kde takové jedno z poslednich 95W + posledni technologie Turbo Core, 'FX 8320([E] (které je lehce vykonejsi jak FX8300 z roku 2012), nema problém, lehce OC na MT dosahnout hranice i7 3770.

Upgradem procesoru získal asi 20% fps navíc, což bych neviděl tak špatně, když hlavním tahounem her je grafika a očividně nebyla dostatečně krmena.
Přiživím se - mám doma Phenom 965 a též uvažuji o upgradu na FX8300. Dle výše postnuté tabulky to moc výhodně nevypadá, ale kompletní upgrade aktuálně nepřichází v úvahu, takže jedině to FX8300, dokud je na trhu. Navíc Phenoma bych za litr prodal. Má to cenu upgradovat? Ta polská tabulka říká že ne, grafy nalezený googlem naopak vypadají pozitivněji.

Celkem zajímavé je, že jsem si polepšil a podle touchwooda a tabulek jsem to prakticky neměl ani poznat. Nicméně souhlasím s tím, že Intel je Intel. Ale nejsem blázen abych kupoval desku a Intel, když je tu možnost zvýšení výkonu za podstatně menší cenu.

Já mám v podstatě stejný dilema, jako ty. Nechci měnit platformu, protože desku jsem kupoval nedávno - původní deska zdechla a nákupen nové desky jsem získal podporu FX, což bych chtěl využít. Změna platformy by vyšla na nějakých 5 - 6 litrů, stávající zánovní desku s procesorem a pamětma bych neprodal ani za polovičku.

Mně taky umřela deska cca půl roku zpátky a byl jsem nucen koupit novou, takže by se mi teď přecházet na Intel vevyplatilo. Myslím si, že jako upgrade to cenově není takové terno. Já střelil předchozí CPU za 16 stovek a tím pádem mě nový vyšel na polovic.

limituje dost (starší DX11 náročný hry na CPU), pomůže viditelně přetakt aspoň na 4,2GHz (všechny jádra! bez turba)
za to co jsem zkoušel DX12 jelo jak po másle naprosto (třeba Tom Clancy's The Division, Forza Horizon 3, Battlefield 1)

FX-6300 vs FX-8300 by sis nepolepšil zkoušel jsem vypnout jádra a víc ještě přetaktovat a výkon ani nepoklesl ve hrách spíš naopak, pořád je to o těch asi 4 silných jádrech, což AMD nemá tak aspoň přetaktovat co se týče DX11, poněvadž DX12 či Vulkan má menší CPU overhead