Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rušení WiFi

Ahoj, bydlím se sousedem ve vesnici. Máme baráky vedle sebe. Další soused je od nás asi 70 metrů. Soused má WiFi na kanále 13, 20MHz. Já na kanále 1, také 20MHz. Soused má 1 PC, a nic jiného s wifi. Já mám 3 PC a 2 mobily. WiFi se ale poslední dobou zpomalila, ping na router mám asi 200MS. Přes kabel OK. Stalo se to po výpadku elektřiny. Co to způsobuje? Díky

I přes tetering v mobilu se to ráno sekalo. Teď už většinou v poho.

Příkaz PING na 192.168.88.1 - 32 bajtů dat:
Odpověď od 192.168.88.1: bajty=32 čas=1ms TTL=64

Statistika ping pro 192.168.88.1:
Pakety: Odeslané = 4, Přijaté = 4, Ztracené = 0 (ztrá
Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách:
Minimum = 1ms, Maximum = 1ms, Průměr = 1ms

Znova sa pýtam - čo má šifrovanie siete (zabezpečenie siete) spoločné s pásmom?
WPA2 totiž nenastavuje pásmo, nenastavuje kanály - šifrovanie je pre všetky kanály, pre všetky pásma spoločné. Zabezpečuje, aby sa do siete s SSID nedostal niekto nepovolaný, len ten čo pozná heslo.
Ale pokiaľ v pásme 20MHz a na kanáli (napr.) 10 s dve siete - môžu sa rušiť. A bud sa rušiť, či tam bude, alebo nebude WPA2, WEP, alebo nič.
Takže ďalší z tých, ktorí si mýlia pásmo a kanály so zabezpečením siete.

yty: pro to z živě ještě jednou a pomalu:
tazatel neví, co mu ruší/zpomaluje připojení. v jeho domácnosti je více číno-android krámů s číno-android ovladači -> proto ty pevné předvolby routeru místo nekonečného zjišťování režimů.

své další dotazy prosím směruj na lampárnu.

rovnou to využiju:

TomasVillager [185.61.84.xxx], 06.01.2017 16:55
Ano. Je to tak stále. Nic nikdo neměnil, mám WPA2 AES, on také

to je napevno nastavené na routeru, nebo jen aktuální stav vyčtený jakýmsi sledovátkem?
jestli jsi byl na vojně, nastavení určuje velitel (router). žádné "on také" neplatí, nemá co štelovat, může jen poslouchat.

v pořádku.

pokud byl ten výpadek elektřiny doprovázený pyrotechnickými efekty na vedení, mohlo něco odejít. dražší elektroniku proto připojuju přes prodlužovačku s přepěťovou ochranou (vyhýbám se polským šmejdům).

poptat se známých, jestli nemají v šuplíku třeba i starý géčkový krám, jen na vyzkoušení na víkend, jestli je původní mikrotik ok.

Ano. Je to tak stále. Nic nikdo neměnil, mám WPA2 AES, on také. Přes WiFi analyzer v mobilu jeto prý dobře. Občas na balkóně 1 wifi na kanálu 11 s 1 čárkou. Ale dnes už to jede většinou v pohodě. Viz cmd ping

Příkaz PING na 192.168.88.1 - 32 bajtů dat:
Odpověď od 192.168.88.1: bajty=32 čas=1ms TTL=64

Statistika ping pro 192.168.88.1:
Pakety: Odeslané = 4, Přijaté = 4, Ztracené = 0 (ztrá
Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách:
Minimum = 1ms, Maximum = 1ms, Průměr = 1ms

200 megasiemens? A safra! A na jakých kanálech ráčíte rušit vy a na jakých ti sousedé? Zabezpečení proto, aby omezené pásmo neměl ještě někdo zvenku a jednak klienti by měli hned se "poptávat" po "správném" šifrování.

Kdysi jsem řešil podobnou věc, že v určitých momentech WiFi síť vůbec nejela nebo jela sporadicky a pomalu, byť byla normálně vidět a signál byl dostatečný. V paneláku byla kolem hromada jiných WiFi sítí, tak jsem myslel, že je to tím, dokud jsem nezjistil, že to dělá videochůvička Motorola, která také fungovala na 2.4 GHz.