BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Klidne ti mohl pri vypadku elektriny castecne odejit router
Zkus na mobilu nejaky program, ktery detekuje WiFi v okoli (insider, WiFi analyzer apod.) a projdi se po byte.
Jan Fiala to je pro něj k ničemu. Protože existují např. mikrovlnky, bezdrátové klávesnice, Bluetooth...
nastav na routeru zabezpečení wifi napevno: wpa2 + aes.
A čo má spoločné zabezpečenie siete s nastavením kanálov a frekvenčného pásma?
Odpoveď: nič.
Takže píšeš riadnu volovinu.
Já bych sa tak neponáhlal.. tazatel píše o zpomalení, a rušení pásma může být jen jedna z příčin.
Znova sa pýtam - čo má šifrovanie siete (zabezpečenie siete) spoločné s pásmom?
WPA2 totiž nenastavuje pásmo, nenastavuje kanály - šifrovanie je pre všetky kanály, pre všetky pásma spoločné. Zabezpečuje, aby sa do siete s SSID nedostal niekto nepovolaný, len ten čo pozná heslo.
Ale pokiaľ v pásme 20MHz a na kanáli (napr.) 10 s dve siete - môžu sa rušiť. A bud sa rušiť, či tam bude, alebo nebude WPA2, WEP, alebo nič.
Takže ďalší z tých, ktorí si mýlia pásmo a kanály so zabezpečením siete.
yYy radeji nič nepíš, keď h* vieš o sieťach.
No to ty skôr vieš ho*no o sieťach.
Nepleť si zabezpečenie (šifrovanie) siete a pásmo siete.
A vraj odborník.
Odporúčam ti, preštuduj si pojmy zabezpečenie siete (šifrovanie) a frekvenčný rozsah pásma kanálov.
Víš co je tvůj problém? Nedíváš se na problém komplexně! Vůbec nemusí jít o zarušení kanálů jak se tazatel domnívá, ale třeba i o to, co napsal "lední brtník"...nebo o něco jiného.
yty: pro to z živě ještě jednou a pomalu:
tazatel neví, co mu ruší/zpomaluje připojení. v jeho domácnosti je více číno-android krámů s číno-android ovladači -> proto ty pevné předvolby routeru místo nekonečného zjišťování režimů.
své další dotazy prosím směruj na lampárnu.
rovnou to využiju:
to je napevno nastavené na routeru, nebo jen aktuální stav vyčtený jakýmsi sledovátkem?
jestli jsi byl na vojně, nastavení určuje velitel (router). žádné "on také" neplatí, nemá co štelovat, může jen poslouchat.
V routeru v security profiles u default je toto(nejde mi sem nahrát obrázek) LINK
v pořádku.
pokud byl ten výpadek elektřiny doprovázený pyrotechnickými efekty na vedení, mohlo něco odejít. dražší elektroniku proto připojuju přes prodlužovačku s přepěťovou ochranou (vyhýbám se polským šmejdům).
poptat se známých, jestli nemají v šuplíku třeba i starý géčkový krám, jen na vyzkoušení na víkend, jestli je původní mikrotik ok.
200 megasiemens? A safra! A na jakých kanálech ráčíte rušit vy a na jakých ti sousedé? Zabezpečení proto, aby omezené pásmo neměl ještě někdo zvenku a jednak klienti by měli hned se "poptávat" po "správném" šifrování.
Kdysi jsem řešil podobnou věc, že v určitých momentech WiFi síť vůbec nejela nebo jela sporadicky a pomalu, byť byla normálně vidět a signál byl dostatečný. V paneláku byla kolem hromada jiných WiFi sítí, tak jsem myslel, že je to tím, dokud jsem nezjistil, že to dělá videochůvička Motorola, která také fungovala na 2.4 GHz.
potvrzuju, videochuvicky nebo bezdratovy prenos TV (analog, scart/cinch vstup - vysilac --- prijimac - scart/cinch vystup) taky na 2,4GHz dokazou zarusit WiFi dokonale. Je to tusim v nejake analogove modulaci, takze na nejakem wifi analyzeru to ani neni videt.