Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak získat originální instalační ISO Windows XP ze zdroje od Microsoft?

Dobrý den, chci vás požádat o radu. Lze nějak získat on-line staženém originální instalační ISO z on-line zdroje od společnosti Microsoft?
Na starém PC mám licenční štítek s produktovým číslem. Jedná se o stařičký počítač, který chci přeinstalovat, protože na něm píšu při studiu v zahraničí obsáhlou diplomovou práci a už se dost zadýchává a zpomaluje. Zatím mi dostačoval, ale vypadá to že XP nejsou v nejlepší kondici a PC už má své odpracováno. Bude možné nějak přenést XP licenci na jiné starší PC nebo v rámci přeinstalování systému na stejné PC? Jsem sice pracující studentka, ale peněz nemám nazbyt. Mám k dispozici ještě jedno méně novější PC taky s XP. Co vše si musím ohlídat pro úspěšný převod licence na jiné PC a jak mám postupovat, když budu systém přeinstalovávat svépomocí? Z počítače se na internet nepřipojuji, tak snad žádné bezpečnostní hrozby nejsou aktuální. Veškerá data mám zálohována. Předem děkuji za váš čas, cenné rady a trpělivost.

Děkuji za reakci.
Telefonická podpora společnosti Microsoft mi sdělila, že to není OEM licence. Údajně se jedná o plnohodnotnou verzi a mělo by to jít přenést na jiný počítač.
Snad se tu najde někdo kdo má originální instalační CD a bude tak hodný a nasdílí mi ISO soubor ke stažení. Toto mi poradili, prý je to legální postup.

Kamarad rikal - pokud sedi kontrolni soucet, tak neni co resit, at je to odkudkoliv.

Windows XP Home with Service Pack 3 (x86) - CD (Czech)
File Name: cs_windows_xp_home_with_service_pack_3_x86_cd_x14- 92410.iso
SHA1: a173389f2386bd189fe95f80f78a1fa8750e665b

Windows XP Professional with Service Pack 3 (x86) - CD (Czech)
File Name: cs_windows_xp_professional_with_service_pack_3_x86 _cd_x14-80416.iso
SHA1: 9f4201afa36ae9f31ceaf4fc642e9764fcb5f536

Tu Home verzi jsem ted stahnul, kontrolni soucet sedi.

Tu Pro verzi ted zkusim...

Vy jste od společnosti MIcrosoft že máte takové informace?
Toto mi ani neuměli říci na telefonické podpoře pracovníci Microsoft. Byli na mě hodní i když podpora k XP už prý není poskytována.
Potěšil jste mne. Ano, pro mě jsou aktuální XP Pro. Počkám na váš další příspěvek. Děkuji za pomoc.

Tak jsem to nemyslela. Ptala jsem se jich na kontrolní součty a ty nevěděli. Je to zvláštní. Neřekli mi ani ty značení X-...
Chci ještě pana Abox požádat o přímé odkazy ke stažení, nedaří se mi to najít. Děkuji.

Ty informace o kontrolnich souctech si normalne najdes na strankach MS:
https://msdn.microsoft.com/subscriptions/downloads /

konkretne WXP tady:
https://msdn.microsoft.com/subscriptions/downloads /#searchTerm=&ProductFamilyId=140&Languages=en&Pag eSize=10&PageIndex=0&FileId=0

na boku si pak zaskrtnes, co hledas.
A pak uz hledas podle tech originalni nazvu.

Edit: tak ty kontrolni soucty sedi i u te Pro verze. Je to z toho nejmenovaneho serveru viz. vyse...